Ücretsiz Destekleme Kurslarına Başvurular Ne Zaman

Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleme kursları ile ilgili yayınlamış olduğu kılavuza göre bu kursslara başvurular 21 Eylül-2 Ekim 2015 tarihleri aralığında gerçekleşecek.

Açılacak olan kursların üç dönemde gerçekleşmesi belirlenirken kurslar I. dönem, II. dönem ve yaz kursları olmak üzere üç aşamada verilecek.

Yapılan açıklamaya göre I. dönem kurslarının başlama tarihi 3 Ekim 2015 ve bu dönem kursları 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek. II. dönemin başlaması ile beraber açılacak olan II. dönem kurslarının başlama tarihi ise 8 Şubat 2016. II. dönem kursları ise 17 Haziran 2016 tarihinde sonlanacak. Bu kursların bitmesi ve yaz tatilinin başlaması ile açılacak olan yaz kurslarının ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılması bekleniyor. Kurslar için öğrenciler hem almak istediği dersleri hem de kurs almak istedikleri öğretmenleri belirleyebilecek.

Kurslardan faydalanacak olan öğrenciler hafta içi günde 2-4 saat, hafta sonu ise günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs alabilecek.

Kurslarda uygulanacak olan ders programları, testler ve ders çizelgeleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinin e-kurs modülünden duyurulacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.