Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Tarihi ve Koşulları 2014 2015

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Tarihi ve Koşulları 2018 2019 hakkında bilgi kısaca.

Farklı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri farklı ücretli öğretmenlik başvuru tarihi açıklayabilmektedir. Buna karşın pek çok il ve ilçede 16 Ağustos günü başlamaktadır. Ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak isteyen öğretmenler İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesini sık sık kontrol etmeli veya telefon ile arayıp bilgilendirme istemelidir. Başvuru tarihleri fark edebileceği gibi başvuru koşulları da her Milli Eğitim Müdürlüğünde farklı olabilir. Başvuru koşulları ve başvuru esasları 2014-2015 dönemi için aşağıda verilmiştir:

Başvuruda ücretli öğretmenlik için başvuru dilekçesi, diploma, sabıka kaydı beyanı, sağlık durumu beyanı, nüfus cüzdanı fotokopisi belgeleri istenmektedir. Müdürlüklerde başvuru dilekçöesinin bir örneği bulunur ve ilgili kişi doldurup imzalayabilir. Diploma yerine mezuniyet belgesi de geçmektedir. Aslı veya örneği kabul edilmektedir. Eğer başvuruya aslı getirilirse mezuniyet belgesi onay işlemi de MEM tarafından yapılabilir. Sabıka kaydı ve sağlık durumu beyanlarının örnekleri herhangi bir milli eğitim müdürlüğünün sitesinde görülebilir. T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir nüfus cüzdanı fotokopisi de başvuruyu gerçekleştirmek için zorunludur.

Söz konusu belgeler son 6 ay içinde alınmış olmalıdır. Başvurunuzun değerlendirilmeye alınmasını istiyorsanız belgeler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Dilekçeye yazacağınız ev telefonu tüm resmi iletişimlerde kullanılacaktır. Sonuçlar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sitelerinden bildirilir, ayrıca yazılı olarak adaylara bildirim yapılmaz.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Ne Zaman Neler Gerekli 2018 2019 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.