Üç Çocuk Yapanlara Fazla Haklar Verilecek

Üç Çocuk Yapacak Olan Kadınlara Çeşitli Haklar Geliyor

Bayanlar için hazırlanan paketle birlikte artık çalışan kadınlar hem çalışacak hem de aile hayatlarında daha canlı, daha pozitif aktif bir rol alacak. Çeşitli seçeneklerin yer aldığı bu pakette çalışma saatleri daha esnek olacak. Buna göre bayanlar doğum öncesinde ve sonrasında uzun süre izin olacak, yarı zamanlı çalışacak, sigorta primleri devlet tarafından karşılanacak, daha çok nakit desteği alacak ve evlenmeleri daha kolay olacak. Bu durum aslında bize Fransa modelini hatırlatıyor.

Bu pakette özellikle evlenme yaşı ve sezaryen gibi konular dikkat çekmektedir. Mesela doğum sonrasında kadınların sigorta primi yatarken özel sektörün prim yükünü kamu hafifletecek. Eğer ki bir kadın doğum sonrası izine ayrılırsa yerine geçici olarak başka biri çalıştırılabilecek. Bu paketin doğmasındaki temel neden Başbakan Erdoğan’ın üç çocuk uyarısının göz önünde bulundurulmasıdır. Bu şekilde hem nüfus artışı hızlanacak hem de kadının çalışma hayatı daha etkin olacaktır. Pakete son şeklini ise Başbakan Erdoğan verecek ve paket duruma göre düzenlenecektir.

3 yorum

  1. iki çocuk annesiyim ikinci çocuğumu kreşe gönderiyorum masraflar çok fazla aldığım ücret ikisinin masfraflarına anca yetiyor artık çıksın kreş yardımı bizde biraz nefes alalım neyi bekliyorsunuz sömester tatiliine girdi çocuklar yarım dönem olsun faydanız dokunsun…….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.