Twitter Yeni Tasarım Görünüme Geçiyor

Twitter Yeni Tasarım Görünüme Geçiyor hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Twitter sosyal paylaşım sitesi için geçtiğimiz haftalarda yeni dağıtımına başlanan arayüz bazı üyeler tarafından beğenildi ancak geneli Facebook sitesine benzeyen bu tasarıma alışmakta güçlük çektiğini belirtiyor. Fakat sitenin üyeleri yeni görünümü sevse de sevmese de Twitter mayıs ayının sonunda yeni görünüme tamamen geçmiş olacak.

Sosyal paylaşım platformu Twitter yeni görünümüne tamamı ile geçeceği tarihi resmi hesaplardan açıklandı. Arayüzünü değiştirip yeni görünüme geçiş yapmak isteyen kişiler için bağlantı yayınlayan site 28 mayıs tarihinde tamamen bu görünüme geçileceğini duyurdu.

Sosyalmedya.co üzerinden yayınlanan bu bilgilere göre yeni arayüzde daha geniş bir profil fotoğrafı alanı, sol tarafa alınmış biyografi kısmı ilk göze çarpanlardan. Tweetleri ise ön plana çıkaracak yeni bazı özellikler eklenmiş. Sayfanın sol kısmına eklenen biyografi kısmı daha dikkat çekici. Bu değişimler ile Twitter sitesi Facebook’a biraz daha benzemeye başlamış.

indir (2)

Yeni site görünümünde esas göze çarpan ise tweetlerin öne çıkarılması niteliği. Mesela en çok kişi tarafından beğenilen tweetiniz diğer tweetlere göre biraz daha büyük boyutlara sahip olacak şekilde duruyor. Ek olarak da daha önce haberi yapılan Pinned Tweets özelliği de kullanılmaya başlamış. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir Tweet’i kendi profilinizin girişinde sabit tutabiliyorsunuz.

Twitter 28 Mayıs’ta eski tasarıma veda ediyor hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.