Tuvalet kağıdıyla sanat yapmak

Geri dönüşümü sağlanabilir atık malzemeleri çalışmalarında kullanması ile sanata farklı bir yorum getiren Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” adlı sergisi 27 Kasım’da Galeriartist’te açılıyor. “Duyu” temasının işlendiği sergide sanatçının, atık tuvalet kağıtlarını plastik sanatlarla buluşturduğu 15 çalışması yer alıyor.

Tuvalet kağıtlarından sanat!
Çalışmalarında atık malzemeleri kullanmayı tercih eden Gökçe Oflu; insanların atık malzemelere karşı olan mevcut algısını, bu maddelere plastik bir değer kazandırarak değiştirmeyi amaçlıyor. Bu yaklaşım ile aynı zamanda, ‘sanatın güzel olanı yaratması’ algısının da geçerliliğini sorgulatan Oflu, eserlerindeki teknik çeşitlilik ve üslup ile dikkat çekiyor. Boyadan kumaşa, keçeden atık maddelere kadar birçok malzemeyi, geleneksel ve modern çizgiler ile harmanlayan sanatçı; oluşturduğu anlatım dilinde “doku”yu ön plana çıkarıyor.

Tutku, hırs, tezatlık, içedönüklük, dışavurum, direniş ve bütünleşme gibi insanın varoluşunun temelini ve yine kendisi ile mücadele halinde olmasını duyguların yoğunluğu ile dile getiren Gökçe Oflu, duygulara kaynaklık eden “duyu”ların yansımasıyla algının çok yönlülüğünü, çeşitli malzemeler ile oluşturduğu farklı dokuları kullanarak izleyiciye aktarıyor.

Okan Üniversitesi ve İstanbul Sanat Kültür Eğitim Derneği’nin sponsorları arasında yer aldığı “Dokuları Duyumsamak” sergisi 27 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında Fulya Galeriartist’te görülebilecek.

PROGRAM
Yer: Galeriartist / Ayazma Cad. N/4 Fulya, İstanbul
Tarih: 27 Kasım-18 Aralık
Pazar günleri hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında görülebilir.

Sanatçı Hakkında / 1987 doğumlu Gökçe Oflu, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı programından mezun olmuştur ve halen aynı üniversitede Plastik Sanatlar yandal programına devam etmektedir. Bugüne kadar 20 sergisi açılan Oflu, kimi zaman toplumsal sorunlara değinirken, kimi zamanda kendi bireyselliğine dönük bir çizgide çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Sosyal sorumluluk projelerine oldukça önem veren sanatçı, çalışmalarında endüstriyel atıkları kullanmaya devam ederek, toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.