TÜSİAD ” Bu Gençlikte İş Var” Yarışmasının Kazananı İzmir Ekonomi Üniversitesi

’TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var’ Yarışması’nda, ön elemeyi aşıp eğitim kampına dahil edilen 37 proje arasında en fazla projeyi sisteme dahil eden üniversite tespit edildi. En çok girişimci projeyi sisteme kazandırarak ’Girişimcilik Bayrağı’nı 3’üncü defadır elden bırakmayan üniversite İzmir Ekonomi Üniversitesi oldu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri, iş dünyasından önemli şahsiyetlerle projelerini gerçekleştirecek. Bu anlamda 5 projesi seçilen İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri, ’Yuvasız Kuşlar’, ’Enviromental Noise Cancellation Using Vibration Sensor’, ’Görerek Duyun’, ’Ağaçlar Ormana Ormanlar Ranta’, ’Arı Alerji Teşhis Kiti Geliştirilmesi’ projeleri ile kabul edildi. Bu projeler finalde rakip diğer projelerle karşılaşacak.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, konu ile ilgili şunları söyledi; ”Üniversitenin kuruluş amacı girişimci, yenilikçi ve vizyon sahibi gençleri yetiştirerek ülkemize katkı sağlamalarına yardımcı olmaktır.” dedi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin imza attığı projeleriyle 2013, 2015 ve 2017 tarihlerinde yine aynı yarışmada Girişimcilik Bayrağı’nı 3 defa elden bırakmadı. Başkan Demirtaş, “Girişimcilik, azim ve kararlığının getirdiği bir yetenektir. Öğrencilerimiz, üniversitemizde yaptıkları çalışmalarla girişimcilik öncüsü olduklarını gösteriyor. 17 yıllık eğitim hayatımızda  girişimci gençlerimizle beraber aynı yolda yürüdük. Öğrencilerimizin hayalleri bizi buralara getirdi. Onlara söylediğimiz tek şey geleceğe umutlu olmalı ve hayallerinden vazgeçmemeleri.  Öğrencilerimize mezun olduktan sonra en fazla 5 sene içinde kendi işlerini kuracakları yönünde teşvik ediyoruz.’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.