Türksat 4A Yayın Dönemine Başlıyor

Türksat 4A Yayın Dönemine Başlıyor  hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

türks

14 şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve yörünge testlerini başarı ile tamamlayan Türksat 4a haberleşme uydusu 42 derece doğu yörüngesinde hizmeye başladı. 14 temmuzu 15 temmuz 2014 e bağlayan gece Türksat uydularında frekans değişiklikleri alacak. Türksat 2a uydusunun ömrü tamamlanacağından ötürü artık yayınlar Türksat 4A uydusuna aktarılacak. Yeni TV kanalları ile beraber 429 olan kanal sayısı 477 ye çıkacak.

Uydu alıcıları nasıl ayarlacanak:

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu olan tüm alıcılar otomatik olarak güncellenecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumuna dikat etmeleri önemlidir.

Diğer uydu alıcısı sahipleri ise 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapmaları şarttır.

Türksat 4A uydusu 42 derece doğu yörüngesinde eski uydularla beraber olduğundan yayınları izlemek için ekstra bir antene ihtiyaç yoktur.

Yeni uyduları ile beraber bölgede liderliğe oynayan Türksat son uydusu ile beraber daha fazla radyo ve TV kanalını evimize getiriyor.

Türksat kanal frekansları 2014 konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.