Türkiye Gruptan Nasıl Çıkar

Türkiye bu gece Romanya’yı deplasmanda 2-0 gibi net bir skorla geçerek son iki maça kaldı. Öte yandan Macaristan’ıın Estonya’yı evinde farklı yenmesi sonucu gruptan bir anda taşlar yerinden oynadı. Peki Türkiye gruptan nasıl çıkar ?

2014 Dünya Kupası finalleri yolunda Türkiye’nin son 2 maçı kaldı. D Grubunda yer alan Türkiye’nin, Andorra ve Romanya’yı yenmesiyle umutları bir anda yeşerdi. Türkiye kalan Estonya ve Hollanda maçlarını kazanarak Macaristan’ın puan kaybetmesini beklemek zorunda. Ancak bütün maçlarını kazanmakla da iş bitmiyor. Macaristan’ın da kalan son iki maçta mutlaka puan kaybetmesi gerekiyor. Macaristan’ın son iki maçı Hollanda ve Andorra ; yani bütün umutlarımızı Hollanda’nın Macaristan’dan puan alması ..

Türkiye 2014 Dünya Kupası Gruptan çıkabilir mi, gruptan çıkmak için kaç puan gerekiyor, Türkiye gruptan nasıl çıkar Dünya Kupasına gidebilir mi yorumlar ve tartışmalar …

Kalan son iki maçı Estonya ve Hollanda ile yapacak olan Türkiye’nin işi bir hayli zor.

Gruptan nasıl çıkarız

Türkiye, kalan 2 maçı da kazanmak zorunda. Öte yandan bu 2 maçı da kazanırken Macaristan’ın mutlaka puan kaybetmesi lazım.

D Grubu’nda iki maçı kalan Millilerimiz, önce Estonya deplasmanına çıkacak akabinde ise Hollanda ile içeride karşılaşacak. Kalan iki maçta da  galibiyet elde etmek zorunda olan Türkiye’ye bu sonuç da yetmeyecek. Türkiye’den 1 puan fazlası olan Macaristan’ın Andorra veya Hollanda maçlarından birinde puan kaybetmesi gerekiyor. Ancak aynı puanda bulunduğumuz Romanya’nın, Türkiye’nin kalan maçlarında elde ettiğinden daha fazla averaj elde edememesi gerekiyor.

Türkiye ve rakiplerinin kalan maçlarının tarihleri ise şu şekilde:

11 Ekim: Estonya – Türkiye
15 Ekim: Türkiye – Hollanda
11 Ekim Hollanda-Macaristan
15 Ekim Macaristan-Andorra
11 Ekim Andorra-Romanya
15 Ekim Romanya-Estonya

2014 Dünya Kupası Yolunda Sizce Türkiye Gruptan Çıkabilir mi? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. Çok zor hala hiçbir şey değişmedi. Zaten Romanyayı yenemezsek FİŞİMİZİ ÇEKİYORLAR da hadi hesap yapalım Romanyanın 16 puanın var diyebiliriz. Andorra ile maçları var artı Estonya ile maçları var 19 oldu Macarlar bile şansı var Estonyayı yener 14 olur. Biz Hollanda dan en iyi 1 puan alırız. Kısacası ROMANYA Andorra ve Estonyayı yenerse Kİ 5-6 atarak yener. Zaten çıkar Romanya 3 Estonya 3 yapsak bile Hollanda 1 puan alırız. 7 toplam 17 yinede çıkamıyoruz ne kadar zorlasanda ARTIK BİTTİ :(

  2. Bir duyuma göre Hollanda Türkiyeye çalışacakmış yani Türkiyenin rakiplerini yenip Türkiyeye kaybedecek. Hollandanın tamamı gruptan Türkiyenin çıkmasını istiyor Kuyt Snejder faktörüde var ve Hollanda da çok Türk var. Burada önemli olan averaj romanya zayıf takımlara çok gol atarsa eleniriz.

  3. Ya Allahim insallah gideriz su Dunya kupasina ne olur ya bir surpiz yapalim artik gecen sene takimlarimiz iyi dereceler elde etti insallah oynayacagimiz maclara yansir .
    Hadi ya gidelim artik su Dunya kupasina ne olur 12 sene aradan sonra …… lutfen ya

    • biz romanyaya hollanda ve estonyayı yenersek puanımız 19 olur romanya ise 1bize yenildigini kabul edersek diger iki maçtan biri andora o kesin ama estonya romanyadan puan alırsa biz gruptan çıkarız

  4. Bizimkiler apar topar Terim’ i basa getirdiklerine gore bir bildikleri var galiba. Bu isi saglama bagladilar herhalde. Terim’ i basa getirdik o mucize yaratti deyip kalibina uyduracaklar sanirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.