Türkiye Gruptan Nasıl Çıkar 2014’e Gidebilir mi

Milli takımımız sonunda tüm Türk halkının beklediği reaksiyonu verdi ve hata yapma şansımız olmayan son 4 maçlık periyottan ilk 2’sini kayıpsız atlattı.

Çok değil daha 2 hafta öncesine kadar çok zor görünen Brezilya 2014 Dünya Kupası Fatih Terim’in göreve gelmesi ve gelir gelmez Kayseri’de Andorra’yı 5-0,Romanya’yı da kendi evlerinde 2-0 yenince mucize umudumuz oldukça arttı. Şuan millilerimiz 3. Sırada ve dün yendiği Romanya’nın averajla önünde. İşimiz yine çok zor olsa da gelelim Dünya Kupası’na gitme hesaplarına.

Milliler’in hesaplarının başlıca aktörleri Macaristan, Romanya ve dolaylı olarak da Hollanda olacak. Ekim ayı içerisinde oynanacak maçlar sonucunda Dünya Kupası için play-off’a kalan takımlar belli olacak.

Hollanda 19 Puan ve +18 averajıyla grubu lider tamamlayacak, ikincilik yarışı ise son düdükler çalana kadar süreceğe benziyor. 2. olmaya aday olan 3 takım Macaristan, Türkiye ve Romanya Milli takımları. Şuan ki puan durumu ise;

2. Macaristan 14 Puan +6 Averaj

3.Türkiye 13 Puan +7 Averaj

4.Romanya 13 Puan + 1 Averaj

Bu şartlarda Macaristan Milli takımını 1 adım öne çıkarıyor çünkü kaderleri tamamen kendi ellerinde. Önlerindeki 2 maçı kazandıkları takdirde Play-Off’lara kalacaklar.

Millilerimiz içinse durum daha karışık, önündeki 2 maçı ya Estonya ve Hollanda maçlarını kazanıp, Macaristan’ın Hollanda ya da Andorra karşısında puan kaybını bekleyecek. Bir değişken de şu ki, Romanya ile aynı puanda olduğumuzdan Romanya’nın da kalan 2 maçında bizden daha iyi averaj yapmaması gerekiyor.

Son 2 haftanın programı aşağıdadır.

11 EKİM
Estonya – Türkiye
Hollanda – Macaristan
Andorra – Romanya

15 EKİM
Türkiye – Hollanda
Macaristan – Andorra
Romanya – Estonya

Sizce Türkiye Milli Takımımız Estonya ve Hollanda Maçlarınızı Kazanıp Çıkabilir mi? Yorumlarınızı Bekliyoruz.

1 yorum

  1. Romanya bu gurupta 2.ci olma ihtimali çok. Tükiyenin işi zor bana kalırsa.üzgünüm ama düşüncelerim bu yönde durum oynançak maçlar buu gösteriyor..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.