Türkiye Diyanet Vakfı Nedir Ne İş Yapar?

Aşağıda Türkiye diyanet vakfı nedir ne iş yapar kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bünyesinde vakıf ve infak hizmetlerinin yapılmasında yardım toplanmasında, cami bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesinde faaliyetler göstermektedir. Vakfın her şehirde ve her kazada şubesi mütevelli heyeti, yönetim kurulu üyeleri bulunmaktadır.

Her hafta Cuma günleri diyanet adına camilerden toplanan yardımla ibadet ihtiyaçlarının karşılanmasında her nevi hizmetin yerine getirilmesinde maddi destekler oluşturulmaktadır. Diyanet Vakfı, Türkiye’nin en kapsamlı vakıflarından biridir. Mazbut vakıflar arasında bulunmaktadır. din ve diyanet işlerinin yerine getirilmesinde önemli hizmetler sunmaktadır. Diyanet Vakfı, ülke genelinde ve uluslararası olarak faaliyetler göstermektedir. İnsani yardım, hukuki destek, sosyal yardım vakıf kapsamında bulunmaktadır.

2 yorum

  1. elinize sağlık, Türkiye Diyanet Vakfı Nedir Ne İş Yapar? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. elinize sağlık, Türkiye Diyanet Vakfı Nedir Ne İş Yapar? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.