Trafik Kazalarının Nedenleri

Gün geçtikçe trafik kazaları daha da artmaktadır ve artan trafik kazaları sonucunda can ve mal kaybı da daha da artmaktadır.

Trafik kazalarının hem yayalardan hem sürücülerden hem çevreden hem taşıttan hem de trafik yönetiminden kaynaklanan bir çok nedenleri vardır ve bu hatalar karşılıklı olarak yapılan hatalardır. Her ne kadar bir sürücü trafiğe çıkarken kaza yapmayacağını düşünse de bunun garantisi yoktur. Çünkü bir taraf çok dikkatli olsa da karşı tarafın bir anlık dikkatsizliği ciddi trafik kazalarına neden olabilmektedir.

Trafik içinde yayaların da kazalarda önemli payları vardır. Örneğin; karşıdan karşıya geçmek için trafik ışıklarının olduğu yerleri yada yaya geçitlerinin olduğu yerleri tercih etmeyip hızlı trafik akışının olduğu yerlerde karşıdan karşıya geçmek isterken ciddi kazalara sebebiyet verebilirler ya da sürücülerin trafik kurallarına uymamaları, trafik ışıklarına uymamaları ve dikkatsiz bir şekilde araç kullanmaları da aynı şekilde ölümcül kazalara neden olmaktadır.

Kısacası trafik kazalarının nedenleri yayalar, sürücüler hatta yollardaki hayvanlar bile olabilir.

Trafik Kazalarının Nedenleri Maddeler Halinde Sizlere Açıkladık. Sizler de Yorumlarınızı  Hemen Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.