Topluluk Halinde Yaşamanın Getirdiği Sorumluluklar

Sınırları belli olan, ortak kültüre, dile, yaşam tarzına sahip olan kişilerin bir arada yaşadığı gruba topluluk adı verilmektedir. Bu şekilde yaşamak kişilere hem bazı görevler yüklerken hem de kişilere kolaylıklar sağlar. Bu yazımızda topluluk halinde yaşamanın sonuçları konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

# Topluluk halinde yaşayan insanlar birbirlerinin canına, malına , diline ve dinine saygılı olmalıdır.
# İnsanlar hasta olduklarında birbirinin ziyaretine gitmeli ve cenaze olduğunda cenazelerine katılmalıdır.
# Birinin maddi veya manevi bir şeye ihtiyacı olduğunda imkanlar el verdiğince birbirlerine yardımcı olmalıdırlar.
# İnsanlar bir toplum içinde yaşayıp o toplumun birer parçası olduğundan dolayı birbirlerine saygı ve sevgi göstermelidirler.
# Birbirlerine anlayışlı ve güler yüzlü davranmalıdırlar. Ayrıca Bir anlaşmazlık meydana geldiğinde bu durumu tatlı dille ve uzlaşarak çözmelidirler.
# Birbirlerinin dedikodusunu yapmamalıdır ve bir yerde karşılaştıklarında nezaket kuralı olarak selam verip hal hatır sormalıdırlar.

Bu görev ve sorumluluklar insanların bir bütün olarak yaşamalarının daha sağlıklı bir hal alması için tüm bireyler için dikkate alınması gereken hususlardır.

Topluluk Halinde Yaşamanın Getirdiği Sorumluluklar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.