Teşvik Tercihleri 10 Eylül’de Sona Eriyor

Özel eğitim teşviki için tercihte bulunan öğrencilerin sonuçları 11 Eylül tarihinde açıklanacak. Bu sonuçlara göre öğrenciler yerleştirmeye hak kazandıkları okullara 14-21 Eylül tarihleri aralığında kayıt yaptıracak. Bu tarihler içerisinde kaydını yaptırmamış olan öğrenciler kazanmış oldukları teşvik hakkını kaybedecek. Yapılan kayıtların ardından 22 Eylül tarihinde boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Ek kontenjan ile kayıt hakkı kazanan öğrencilerin nakil ve kayıtları da 23-30 Eylül tarihleri aralığında yapılacak.

Yapılan açıklamaya göre bu yıl, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim-öğretim desteğinden yararlanmak için 661 bin 233 öğrenci ve 6 bin 778 kurum tarafından başvuru gerçekleştirildi. Bu öğrencilerden 230 bini teşvik almaya hak kazandı ve bunun sonucunda başvuru yapan 6 bin 778 okula da eğitim öğretim desteği verilmiş oldu.

Bakanlık resmi internet sitesinden özel okul teşviki ile nakil yaptırmak isteyen öğrenciler için bazı uyarılarda bulundu. Buna göre özel okullara nakiller 11 Eylül tarihinde son bulacak. Yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından ise nakil sistemi yeniden açılacak. Bir öğrenci eylül ayı içerisinde başka bir okula nakil yaptırmış ise bu öğrenci özel okul teşvik hakkını kaybetmiş olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.