TEOG Türkçe Ortak Sınav Soruları Merkezi 28 Kasım

TEOG Türkçe soruları, Türkçe ortak sınav soruları dersinden merkezi ortak sınav bugün yapıldı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi TEOG Türkçe Merkezi Ortak sınav soruları ve cevap anahtarı bu sayfada eokul-meb.com’da sizlerle olacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından TEOG Türkçe soruları ve cevapları birazdan aktarılacak. Kamuoyuna açıklanır açıklanmaz Türkçe ortak sınav soruları bu sayfada olacak.

teog

TEOG Türkçe Soruları, Türkçe Ortak Sınav Soruları, TEOG Türkçe Soru Kitapçığı

Türkçe Ortak Sınav Soruları Açıklandığı An Bu Sayfada Olacak.

Türkçe Dersi TEOG Merkezi Ortak Sınav Sorularını Hatırladıklarınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilir ve Okuyabilirsiniz.

Saat 09:00’da başlayan Türkçe ortak sınavı 40 dakika sürdü. Öğrenciler daha önce kendilerine bildirilen TEOG Türkçe ortak sınav konuları doğrultusunda soruları yanıtladılar. Türkçe Merkezi ortak sınav soruları ve cevap anahtarı ile Türkçe ortak sınav yorumları sayfamızda. Sevgili öğrenciler Merkezi Sistem Türkçe Ortak sınav soruları MEB tarafından açıklanır açıklanmaz sizlere duyuracağız. Aşağıdan TEOG Türkçe soruları hakkında yorumlarınızı ve hatırladığınız soruları hemen paylaşabilirsiniz.

TEOG Merkezi Türkçe Ortak Sınav Soruları ve Hatırladığınız Cevapları Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

98 yorum

  1. Türk Dil Kurumu yazım kılavuzunda da belirtildiği gibi akarabalık bildiren kelimeler küçük harfle başlar yalnız Salih Amca sorusundaki amca unvan sıfatıdır bu sebebten büyük yazılmalıydı eğer gerçek akraba amcası olsaydı iyelik eki alarak Salih amcam demeliydi Salih Amca dediğinde bu hangi amca belli değil gerçek amcamı yoksa Sarı Çizmeli Mehmet Amcamı belli değil. Hem A hem d şıkkkı doğrudur.Sorunun iptal edilmesi gerekir.Komşumuza da teyze ,hala ,amca diyoruz onlar bizim akrabamız mı oluyor.İptal için baş vurulmalıdır

  2. Türk Dil Kurumu yazım kılavuzunda da belirtildiği gibi akarabalık bildiren kelimeler küçük harfle başlar yalnız Salih Amca sorusundaki amca unvan sıfatıdır bu sebebten büyük yazılmalıydı eğer gerçek akraba amcası olsaydı iyelik eki alarak Salih amcam demeliydi Salih Amca dediğinde bu hangi amca belli değil gerçek amcamı yoksa Sarı Çizmeli Mehmet Amcamı belli değil. Hem A hem d şıkkkı doğrudur.Sorunun iptal edilmesi gerekir.Komşumuza da teyze ,hala ,amca diyoruz onlar bizim akrabamız mı oluyor.İptal edilmelidir.

  3. soruyu tam olarak hatırlayamıyorum ama metin vardı cevaplarda örnekleme yapılmıstır iklileme kullamılmıştır 1. sahısın agzından anlatılmıştır onun cevabı ne olcaktı ??

  4. ben matamatik öğretmeni değilim! fraktal sorusunda a şıkkını işaretledim. yukardaki yorumları okuyunca bir kez daha anladım ki bu konu gerçekten çok gereksiz bu konuyu mufredata koyanı allah davul etsin:)

  5. DİNDE TAKILAN SORU BEYTULLAHA YÜZÜNÜ SÜRMEK ALLAH’IN EVİNE YANİ KABEYE SÜR DEMEKTİR.KABE DE HACA GİDİLİP YAPILDIĞI İÇİN ALLAH HACCA GİTMEYİ NASİP ETSİN OLACAKTIR…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.