TEOG Tercihleri Nasıl Yapılacak

TEOG tercih nasıl yapılır, TEOG yerleştirme puanları YEP belli oldu. Peki TEOG tercihleri nasıl yapılacak. Öğrenciler şimdi sonuç ekranında yazan puan ya da yüzdelik dilimlerden hangisini kullanacağını düşünüyor. Bizler de sevgili öğrencilere eokul-meb.com olarak TEOG tercihleri yüzdelik dilime göre nasıl yapılır bu konuda bilgi vereceğiz.

teog_lise_tercihleri_nasil_yapilacak_iste_rehber_h2115

TEOG Tercihleri Yapılırken Puandan Daha Çok Yüzdelik Dilimi Göz Önüne Alınız

Sevgili öğrenciler 2014 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirmeye Esas Puan Değerleri açıklandı. TEOG puanları TEOG tercihleri için çok fikir vermez, bu sebeple yerleştirme puanları bölümünüzde yer alan yüzdelik dilimi göz önüne alınız. Şu anda gördüğünüz yüzdelik dilim sonuç ekranında Türkiye geneli yüzdelik dilimi göz önüne alarak tercih yapacaksınız. Unutmayın, il geneli yüzdelik dilime göre tercih yapılmaz, Türkiye Geneli olana göre yapacaksınız.  Yüzdelik diliminizin 2-3 puan  altındaki yerler ile 5-6 puan üstündeki yerlere kadar tercih kapsamınızı geniş tutun. Örneğin yüzdelid diliminiz 17,6 ise tercihlerinizi 15,00 ile 22,00 arasındaki yerlerden yapabilirsiniz. Kapsamı geniş tutmamızın sebebi, daha iyi bir liseye yerleşme ihtimalini bulundurmak ya da hiç yerleşememe riskini ortadan kaldırmak. Peki yüzdelik dilimlere nasıl ulaşabilirim. Tavsiyemiz, MEB’in yayınlamış olduğu ve aşağıda linkini verdiğim TEOG tercih listeleri sayfasından bakmanız.

MEB TEOG tercih Listeleri Yüzdelik Dilimleri Sayfası İçin Tıklayınız

Sitemizde Bulunan Liste Halinde TEOG Yüzdelik Dilimleri İçin Tıklayınız

4 yorum

  1. Bir şey soracağım benim puanım 470.0668 istediğim lisenin puanı 467.1134 ama benim Türkiye geneli yüzdelik dilimim 4.01 istediğim lise ise 3.02 o liseye yerleşme ihtimalim var mı??

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.