TEOG Tercih Sonuçları 2015 Lise Nakil Sonuçları MEB e Okul

TEOG lise tercih nakil sonuçları bugün açıklanıyor. 2015 Lise yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 Cuma günü yani bugün en geç saat 11:00’e kadar açıklanmış olacak. TEOG nakil sonuçları açıklanıyor. 25 tercihinden birine yerleşemeyen öğrenci açık liseye otomatikman kaydedilmiş olacak. Boş kontenjanlara nakiller ise 17 Ağustos’ta başlayacak.

Liselere geçişte bu yıl ikinci kez uygulanacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nin TEOG yerleştirme sonuçları bugün açıklanacak ve ardından da 3 kez gerçekleştirilecek nakil dönemi başlayacak. İşte TEOG yerleştirmeleri, özel okullara kayıtlar ve nakille ilgili sorularınızın yanıtları:

YERLEŞEMEYENLER AÇIK LİSEYE GİDECEK: Tercih listesindeki 25 okula yerleşemeyen öğrenciler otomatikman açık liseye kaydedilmiş olacak.

3 KEZ NAKİL DÖNEMİ OLACAK: 14 Ağustos’ta yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yerleştiği okuldan memnun olmayıp başka okula gitmek isteyen, devletten özele geçmek isteyen ve açık liseye kaydedilenler 3 kez yapılacak nakillere katılacak. İlk dönem başvuruları 17-21 Ağustos, ikincisi 24-28 Ağustos ve sonuncusu da 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında alınacak.

3 TERCİH HAKKI: Her nakilde öğrenciden 3 tercih alınacak. Ancak isterseniz ilk verdiğiniz 3 tercihi 3 dönem için de kullanabileceksiniz. İl ve ilçe ile okul türü sınırlaması olmayacak.

TEOG Nakil Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

TABAN PUAN YOK: Yerleştirmeler, Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacak, taban puan aranmayacak.

SON BİR ŞANS DAHA: 3 kez yapılan nakillerde de açık lisede kalan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihleri arasında il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca son bir kez nakil uygulanacak.

ÖZEL OKULA KAYIT: 10 Temmuz’dan sonra öğrenci kaydedemeyen yabancı özel liselerin içinde yer aldığı özel okullarda da boş kontenjan için yeni kayıt dönemi 17 Ağustos’ta başlayacak. Puanınız okulların açıkladığı puanları tutarsa kayıt yaptırabileceksiniz.

TEOG Lise Nakil Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

20 yorum

  1. Ben 11. Sinifa gectim. 31 ağustos gunu nakil dilekçesi verdim. Fakat kendi okulum bana dilekcenin bir ay sonra açıklanacağını söyledi. Ama internette 4 eylül ve 7 eylül tarihlerini gördum. Hangisi doģru yardimci olabilir misiniz lutfen ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.