TEOG Soruları ve Cevapları E Okul 2015 (Fen ve Teknoloji İngilizce İnkilap Tarihi)

29 Nisan 2015 TEOG soruları ve cevapları eokul-meb.com’da. İlk gün oturumunda Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testi soruldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu sona erdi.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurt dışında 8 ülkede 16 merkezde, 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Sınava, 1 milyon 282 bin 512 öğrenci girdi.Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. 2015 TEOG soruları ve cevap anahtarı MEB e-okul eş zamanlı olarak birazdan bu sayfada.

 

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıklayınız

TEOG TÜRKÇE SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
TEOG MATEMATİK SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
TEOG DİN SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG Fen ve Teknoloji Soruları İçin Tıklayınız

TEOG İnkilap Tarihi Soruları İçin Tıklayınız

TEOG İngilizce Soruları İçin Tıklayınız

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirildi. TEOG ortak sınav soruları ne zaman açıklanacak.

TEOG Soruları Cevap Anahtarı MEB açıklandı.

Ortak sınavlarda, her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere öğrencilere dört kitapçık veriliyor. Sınav süresi her ders için 40 dakika, dinlenme süresi ise 30’ar dakika olacak. Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55’er dakika olarak belirlendi. Sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi 15’er dakika olacak.

 

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıklayınız

Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30’dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine ise izin verilmedi.

TEOG Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

42 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.