TEOG Soruları ve Cevapları (29 Kasım 2013)

Merkezi ortak sınavların bugün bütün sınavlarının gerçekleştirilmesi ile gözler MEB’in soruları ne zaman açıklanacağına çevrildi. TEOg Soruları ne zaman açıklanacak. TEOG ortak sınav soruları indir MEB. 28-29 KASIM TEOG soruları saat 14:00’ten itibaren açıklanacak. Yalnızca sınavlarda dağıtılan soru kitapçıkları Pazartesi dağıtılacak. Ancak TEOG soruları ve cevap anahtarı saat 14:00’ten itibaren bu sayfada olacak

” Sınava giren öğrencilerden alınan soru kitapçıkları Bakanlığa geri iletilmeyecektir. Sınavlarının tamamının bitmesinin ardından gelen Pazartesi gününden itibaren soru kitapçıklarını arzu eden öğrencilere kitapçıkları geri iade edilecektir. Kitapçıklarını talep etmeyen öğrencilerin kitapçıkları ise milli eğitim müdürlüklerince değerlendirilecektir.”

TEOG Soruları ve Cevapları Saat 14:00’ten İtibaren Yayınlanacaktır. Bu Sayfada Olacak

28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşen ortak sınavlardan evvel, 01 Kasım 2013 tarihinde 81 il bazında belirlenen pilot bölgelerde “Ortak Sınavlar Pilot Uygulaması” kapsamında MEB bu uygulamaya katılan okullardaki idarecilerin, velilerin ve öğrencilerin konu ile ilgili gözlemlerini incelemişti.

teog soruları

Matematik Türkçe Din Kültürü Yabancı Dil Fen ve Teknoloji İle İnkilap Tarihi TEOG Soruları ve Cevapları 28-29 Kasım 2013

MEB bu incelemeler sonucunda ve kamuoyununda etkisiyle Ortak Sınavların uygulamasına son şeklini verdi.

1. Ortak Sınavlar, yurt çapında olağanüstü bir durum meydana gelmedikçe öğrencilerin eğitim aldıkları okullarla, yurt dışında ise; KKTC ve Bakanlığımız kapsamındaki okullarda, ve sınav gerçekleştirmek için uygun bulunan merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de aynı anda gerçekleştirilecektir.

Sınav aralarındaki molalar, öğrencilerin sınav kaygılarının artmaması istenerek 30 dakikaya düşürüldü.

2. Her ders sınavı göz önünde bulundurularak sınav başlamasının ardından ilk 15 dakika içinde sınava gelen öğrenciler sınava kabul edilecektir. 15 dakikadan geçtikten sonra gelen öğrenciler sınava alınmayacaktır. Ayrıca geç gelen öğrencilere ekstra süre tanınmayacaktır.

3. Tün dersler baz alınarak bu sınavlarda ilk 20 ve son 5 dakika kimse sınıftan dışarıya çıkamamaktadır. Bu süreler arasında kalan zaman diliminde sınavını bitiren sınıfı terk edebilir.

4. Tüm ders sınavlarında özel eğitim önlemi olan öğrenciler dışında sınıfta en az iki öğrencinin kalmasına özen gösterilmelidir.

Merkezi Sistem Ortak Sınav Soruları Cevap Anahtarı , TEOG Soruları 28-29 Kasım 2013

TEOG Ortak Sınav Soruları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.