TEOG Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak

Tüm 8. sınıf öğrencileri heyecan ile e okul TEOG sınav sonuçları merak ediyorlar. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) daha önce yapmış olduğu açıklamada sonuçların 9 Ocak’ta yani bugün açıklanmasına dikkat çekmişti. Puanlar bu akşam saat 21:00’de açıklanacak.

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 26-27 Kasım 2014 ve 13-14 Aralık 2014 tarihinde yapılan 8. sınıflar I. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 29 Aralık 2014 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Sınav sonuçlarının aralık ayı bitmeden açıklanabilecek duruma gelmesinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personelinin özverili ve disiplinli çalışmaları etkili olmuştur.        

Soruların hazırlanması aşamasındaki hassasiyetimizi ve başarımızı, sınavın değerlendirme sürecinde de göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adayların cevap kâğıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, öğrencilerin puanı her ders için 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

Fakat, Türkçe’den bir, matematik derslerinden de bir soru olmak üzere toplam iki soruya üç dava açılmıştır. Davaya ilişkin iş ve işlemler 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa eklenen 20/B maddesiyle düzenlenen ivedi yargılama esaslarınca yürütülmektedir. İlgili kanun gereği davaya ilişkin mahkeme kararları 09.01.2015 tarihi itibariyle sonuçlanması beklendiğinden, öğrencilerimizin mağdur olmaması adına sınav sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir.

TEOG Sınav Sonuçları Saat Kaçta Belli Olacak?

MEB, mahkeme kararını bekliyordu. Söz konusu karar şu sıralar verilmiş olması gerekiyor. Dolayısı ile sonuçlar bugün içerisinde gece de olsa açıklanacaktır.

TEOG Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

11 yorum

  1. allah rızası için artık şu teog sınav sonuçlarını açıklayın bu ne ya bir türlü sınav sonuçları açıklanmadı yarı yıl tatiline yaklaşık 2 hafta kaldı karneleri ne zaman hazırlamayı düşünüyorlar ?:(

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.