TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

TEOG tercihinde bulunan veli ve öğrencilerin meraklı bekleyişinde sona gelindi. İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılı içerisinde ikinci kez uygulanmış olan TEOG sonuçlarının yarın açıklanması bekleniyor. Yarın açıklanacak olan sonuçların ardından sıra zorlu bir nakil sürecine gelecek. Nakil işlemleri üç dönem şeklinde gerçekleşecek.

Yapmış olduğu 25 tercihten herhangi birine yerleşemeyen öğrenciler hiçbir işlem yapılmadan açık liseye kaydedilecek.

Yarın açıklanacak sonuçların ardından kazandığı okulu beğenmeyen, özel okula gitmek isteyen ve açık liseye yerleşen öğrenciler için TEOG nakil süreci başlayacak. Bu nakiller 3 defa gerçekleştirilecek. İlk nakil dönemi 17-21 Ağustos, ikinci nakil dönemi 24-28 Ağustos ve üçüncüsü de 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde olacak.

Her nakil döneminde üç tercih yapacak öğrenciler silerlerse bu üç okulu üç dönemde de aynen yazabilecek. Nakillerde okul türü, il veya ilçe sınırlaması olmayacak. Merkezi olarak gerçekleşecek olan nakillerde herhangi bir taban puan olmayacak. Açık lisede kalan ve herhangi bir okula nakil işlemi gerçekleşmeyen öğrenciler için 7-10 Eylül tarihlerinde bir nakil işlemi daha uygulanacak.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.