TEOG Sonuçları E Okul Sorgula Öğren MEB 2017

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde yapıldı. Peki e okul 2015 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG Sonuçları E Okul Sorgula Öğren MEB 2017
 • 31.05.2017

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sona erdi. TEOG Sonuçları E Okul Sorgula Öğren MEB 2017 Sayfası. Birinci dönem TEOG sonuçları bugün saat 10:00’dan itibaren e okul VBS’den açıklanacak.

Ortak sınavların ilk oturumu, yurt içinde 970 merkez, 16 bin 237 okul, 91 bin 349 salonda; yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 22 okulda gerçekleştirildi.

Yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayan sınavlarda, öğrenciler bugün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girdi.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanıldı ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika oldu.

TEOG Sonuçları Bugün Saat 10:00’da Açıklanacak

2. TEOG sınavları,  ikinci yazılı değil de üçüncü yazılı yerine geçecek şekilde yapılırsa öğrenciler öğretim yılı sonuna kadar okula bağlılıklarını sürdüreceklerdir. Böylelikle hem müfredat programlarındaki tüm konuları öğrenmiş olacaklar hem de okul dışında kalma istekleri önlenmiş olacaktır” dedi.

Öğrencilerin kendi okullarında tanıdıkları ortamda sınava girmeleri, sınavların parçalı olması ve öğrencilere süre sorunu yaşatmaması, soruların hangi konulardan ve hangi kazanımlardan geleceğinin bilinmesi ve birinci sınavda yeterince başarılı olmayan öğrenciler için ikinci sınavda telafi sansının olması hatta mazaret sınavlarının yapılması sistemin bir çırpıda sayılabilecek olumlu yönleridir.

TEOG Sonuçları İçin Tıkla

TEOG Lise Puanları İçin Tıkla

Bu yıl ilk kez Ermeni okullarında eğitim gören 218 öğrenciye, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylanan müfredat ve kazanımlar kapsamında kendi din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınav yapıldı. 42 öğrenci de Musevilere yönelik ayrı bir müfredat içinde din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından sınava girdi. 572 öğrencinin din kültürü ve ahlak bilgisi testinden muaf tutulacağı kaydedildi.

Yarınki ikinci oturumda ise “fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil” derslerinden sınav yapılacak. İngilizce testini yurt içinde 1 milyon 153 bin 995, yurt dışında 860 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 369 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtlayacak.

Ortak sınavların gerçekleştirildiği okullarda ders yapılmadı.

2. Dönem TEOG Sınav sonuçlarının 31 Mayıs 2017 Saat 10:00’da e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden açıklanması bekleniyor.

AA

Etiketler: /

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. fatma miraç dedi ki:

  ya ne zaman açıklanacak bu yaaaaaa

 2. sıçtık dedi ki:

  ne zaman açıklanıyo ya

  1. gizem dedi ki:

   ocağın ilk haftası açklanıyo

 3. esen dedi ki:

  geç açıklanıyomuş

YORUM YAZ