2015 TEOG Sonuçları Ertelendi

TEOG sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken. MEB’den gelen son bilgiye göre TEOG sınav sonuçları daha sonra açıklanacak. İşte MEB’in yaptığı açıklama:

 

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. İş ve işlemler kılavuzda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Kılavuzda, Yerleştirme Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği duyurulmuştu. Ancak süreç içerisinde 1 (bir) soruya açılan davaya ilişkin mahkeme kararı beklendiğinden, yerleştirmeye esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı neticesi yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Basın ve Halkla

İlişkiler Müşavirliği

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 14 AĞUSTOS’TA

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak.

Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

TEOG Sınav Sonuçları İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

25 yorum

  1. yaaa siz nasıl insanlarsiniz bütün ögrencileri magdur ettiginiz yetmiyomus gibi daha birde tam zamanını söylemiyosunuz insan okuyacaksa bile okumayası geliyo ondan sonra türkiye neden geride diye birbirinize sorarsınız duy bizi devlet baba

  2. Ya açıklayın şu sonuçları bekliyoruz beklerken heyecanlanıp
    Seviniyoruz ama açıklanması ertelendi deniliyor ama sevincimiz kursağımızda kalıyor ama bu kadar beklediğmizin karşılığı bizim lehimize olur da sevincimizin tadını çıkaralım.

  3. Kac aylarca bu sinava calistik cabaladik ben o soruyu yaptim ve dogruydu onlarca insani mağdur edemessiniz ve bu soruyla ilgili aciklamada yapildi ve o sorunun uzanlar tarafinfan dogru denildi .Zaten sinavda ayirici soru olacak diyenler sizlerdiniz.

    • hangi merci bunu açıklama zahmetinde bulunacak acaba geçen günler torbayamı girdi?ayıptır-günahdır, bu mübarak günlerde insanlarla alay etmeyin bari?

    • dün akşam saatlerinde açıklamalar hazırlanıyo bugün de gece geç saatlerde başlandı il il açıklandığı için her şehirde farklı zamanda açıklanıcak yarına belli olur çoğu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.