TEOG Puan Hesaplama e Okul 2015

TEOG’da ilk oturum bugün yapıldı. Bilindiği üzere 8. sınıf öğrencileri 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde TEOG merkezi ortak sınavlara girecekler. Toplamda 6 oturumda 2 gün yapılacak olan sınav sonrası lise yerleştirme puanları hesaplanacak. Bu hesaplama yapılırken 1. ve 2. dönem TEOG sınavları ele alınacak. Söz konusu tercih puanları hesaplaması OYP başlığı altında yaz döneminde hesaplanacak. Bu noktada ortak sınavlara giren öğrenciler için iki farklı puan hesabı olacak. Bunlardan biri TEOG puan hesaplama ki bu sadece tek bir dönem sınavı için yapılır. Diğeri ise OYP puan hesaplama tam adı ile ortaöğretim yerleştirme puanı olarak karşımıza çıkıyor.

E-okul MEB takipçileri için en doğru hesaplamayı yapacak şekilde TEOG ortak sınav puanı hesaplama modülünü tasarladık. Öğrenciler artık daha kolay ve hızlı şekilde puanlarını öğrenebileceklerdir.

TEOG Puan Hesabı İçin Tıklayınız

TEOG’da Tüm Öğrencilere Başarılar Dileriz

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurt dışında 8 ülkede 16 merkezde, 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Sınava, 1 milyon 282 bin 512 öğrenci girdi.Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. TEOG puan hesaplama 2015 soruları ve cevap anahtarı MEB e-okul eş zamanlı olarak birazdan bu sayfada.

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirildi.

Ortak sınavlarda, her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere öğrencilere dört kitapçık veriliyor. Sınav süresi her ders için 40 dakika, dinlenme süresi ise 30’ar dakika olacak. Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55’er dakika olarak belirlendi. Sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi 15’er dakika olacak.

Sınavlara giren tüm öğrencilere gönülden başarılar dileriz. Sitemizde lise puanları ile TEOG haberlerini her daim takip edebilirsiniz.

26 yorum

  1. Bahsettiğiniz kadar kolay değildi saçmalamayın. Bazı insanlar gerçekten çok egoist. Zorluk ve kolaylık derecesi insanına göre değişebilir. Herkesi kendiniz gibi görmeyiniz lütfen. Her yerde çok kolaydı çok kolaydı diye geçinmeyi bırakın artık.

  2. Sacmalamayin bence ben sozelciyim 9.sinifim gecen sene girdim bende sizler gibi boyle zor olmasinin sebebi dil sözel ve sayısal ayırmak için dilci dediğin ingilizceye zor demez sozelci dedigin turkceve inkilapa zor demez sayisal dedigin matematik zor demez sacmalamayin o yuzden

  3. Siz buna sınav mı diyorsunuz çok kolaydı matematikte çok fazla kazık soru vardı

    Türkiyenin matematik ortalaması kötü siz matematiği zorlaştırdınız
    Din ortalamamız iyi dini basitleştirdiniz harika bir ülke istatiği

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.