TEOG Özel Okul Taban Puanları Ne Zaman Açıklanacak

TEOG Özel Okul Taban Puanları Ne Zaman Açıklanacak hakkında bilgi kısaca.

21 Temmuz günü okulların taban puanları açıklanmış olacak. TEOG sınavları özel okul yerleştirmelerinde ilk sınavların %30 puanı, ikinci sınavların %70 puanı alınarak geçerli olacak. Ayrıca yerleştirme puanına 8. sınıf puanının %12.5’i de etki ediyor. Bu sene özel okullar taban puanlarını kendi hesaplayacak. Bakanlık öğrenci puanlarını özel okullarla paylaşmayacak. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği web sitesinde bulunan puan hesaplama motoru sayesinde bu puanı hesaplamak veliler tarafından da mümkün olacak. Türk ve yabancı liseler de en geç 7 Temmuz günü bu motoru web sitelerine koyacak. Dernek, konu ile ilgili yardım isteklerinde velilere geri dönüş de yapacak.

Özel okullara önkayıt başvurusu yapabilmek için velilerin hesapladığı resmi olmayan puanlar okulların ilan ettiği taban puanlardan daha yüksek olmalı. İstenilen her özel okula ayrı ayrı önkayıt yaptırmak mümkün. Resmi kimlik belgesi ve e-okula giriş için gerekli bilgiler sayesinde veliler önkayıtlarını yaptırabilir. Veli, okul yönetimi ile birlikte e-okul karnesine giriş yapacak ve resmi yerleştirme puanını hesaplamış olacak. Eğer okulun o dönemki taban puanından yüksek bir puan çıkarsa önkayıt yapılabilecek. Elektronik olarak da bu başvuruyu yapmak mümkün olacak.

Öğrenci alımı 3 önkayıt ve 1 kesin kayıt dönemi ile tamamlanacak. 4-5 Ağustos günlerinde ilk önkayıt dönemi gerçekleşecek. 27-28 Ağustos kesin kayıt dönemiyle de yerleştirmeler tamamlanacak. Serbest kayıt dönemi 1 Eylül’den sonra gerçekleşecek ve boş kontenjan kalması durumunda bu dönemde yerleştirme yapılacak.

110620141345411852326_2

TEOG Puanlarına Göre Lise Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.