TEOG Ortak Sınavı İptal Olacak mı

TEOG Ortak sınav soruları çalındı. TEOG iptal olacak mı, ortak sınav iptal edilecek mi? Yüzbinlerce öğrenci merak ediyor TEOG merkezi ortak sınavlar iptal edilecek mi ? Eğer soruların çalındığı ortaya çıkarsa Fen ve Teknoloji sınavı iptal edilebilir. TEOG ortak sınavı iptal olacak mı ? TEOG İptal mi edilecek. İşte ayrıntılar :

Bu yıl birincisi gerçekleştirilen merkezi ortak sınavların yapıldığı 28- 29 Kasım günlerinde Elazığ’da sınav soru kitapçıklarından bir tanesinin noksan olduğu ve bu kitapçığın çalındığı iddaaları ortaya atıldı.

ortak sınav soruları çalındı

Söylemlere bakılırsa, Elazığ’ın Baskil ilçesi Vakıfbank Ortaokulu’ndaki sınavda dağıtılmak üzere gönderilen fen ve teknoloji dersi soru kitapçıkları sayılması üzerine bir adet eksik olduğu tespit edildi. Hemen ardından kutular kontrol edildi ve mühürlerde bir eksik çıkmadı. Fakat bir kutunun içinde yer alan poşetin 15 santimetre kadar yırtılmış olduğu fark edildi. Bu durumun üzeri Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü hemen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında o gün okula vazifede bulunan polisler, gözetmenler ve öğretmenlerin bilgilerine başvuruldu. Bu iddaalara Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal şöyle yanıt verdi; ”Bu olayın Elazığ’da yapılması olasılığı çok düşük, deliller sonucunda soruşturma Ankara’dan yürütülecek” dedi.

Sizce TEOG İptal Edilmeli mi ? Ortak Sınavlar İptal Olacak mı ?Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

29 yorum

 1. evet teog iptal olmalı çünkü ingilizce sınavı bu kadar zor olamazdı lise dört düzeyındekı sorulardı bnce iptal olmalı hakkımızı verin elimize beklemediğimiz puanlar geldi böyle saçmalık varmı meb hakkımı helal etmiyorummm meb

 2. bence bu teog iptal olsun çünkü ankarada orhan cemal fersoy okulunda ingilizce dersinde 2 arkadaşımın kodlama kağıdı eksik çıktı,pınar eğitim kurumlarında sınava 5 dka geç başlanıp sınavın fotoğrafı çekildi ve internete verildi bu sınav iptal olmalı büyük bi haksızlık var yeniden yapılsın eğer vakit az diyosanızda mazeret sınavıyla bütün öğrencileri alın . lütfen gerekli işlemler yoksa bütün öğrenciler adına hakkımızı helal etmiyoruzzzzz……

  • Evet TEOG kalkmalı yaptığınız şey çok kötü bir şey. Matematik bu kadar çok zor sorulur mu ya? Bence TEOGS sorularına ya kanaat puan versinler ya da tekrardan yapsınlar insanların hakkına giriyorsunuz bu kadar öğrenci bu sınav yüzünden çok heyecan stres yaptılar hasta oldular moralleri bozuldu. Tekrar yapın 1.Oturum olmamış hiç.

 3. ben teog sınavına çok çalıştım benim gideceğim Anadolu ya da fen lisesiyde şimdi bn açıkta kaldım honaz çok programlı lisesine gidersem eğer bilinizki bu 1. TEOG sınavı yüzündendir sesimi duyun madur olmak istemiyorum eğer honaz çok programli lisesine gidersem bileklerimi kescem YEMİN EDERİM …. NOLURSUNUZ 1. TEOG SINAVINI KALDIRIN BNDE HONAZ HİMMET NİMMET ÖZÇELİK ANADOLU LİSESİNE GİDEYİM ….
  1. TEOG SINAVI İPTAL OLMALI
  Arkadaşlar yoruma cevap atmayı unutmayın maduruz sesimizi duyuralım .

 4. ya ben böyle eğitim sistemi görmedim benim birinci teog um ikinciye göre daha iyiydi ne yapıcam şimdi ben eğer sınavım düşük gelirde bütün hallerim suya düşerse hakkımı helal etmiyorum kimse helal etmez artık diken üstünde beklemekten bıktım ailem bana çok güveniyo ya kazanamazsam diye her gece ağlıyorum biz o torpille okula giren bebelerden değiliz onlar ne yapıyordur acaba kimi gezmelerde kimi bilgisayarda takılıyor ne olacak babaları zengin nasıl olsa dimi ben o bakan çocuklarına ve bakanlara sesleniyorum hiç vicdanınız sızlamıyor ha bu kara bulutlar ne zaman dağalacak 7 temmuzda ya batacaz ya çıkacaz allah hepimizin yardımcısı olsun arakadaşlar :(

 5. sizce bizim ülkemizde neden bir sabit eğitim yok bunu hiç düşündünüzmü.ben ve diğer öğenciler şu an elimizde bir şey gelebilirmi diye düşünüyoruz.şuanda hiç kimse gidebileceği liseyi tahmin edemiyo.bazı ailelerin hiç çocuğum iyi biryerde okussun başarısını geliştirsin demiyorlar neden çünkü onların parası var. verirler parayı çocuk girer özel fene .ya diğerleri ya onları hiç düşündünüzmü.o çoculkar ne yaparlar. siz sınavı kazanamamak nedeir bilirmisiniz haftalarca göz yaşı dökmek.ailenden işe yaramaz darbesi alak demektir.bu öğrencikerin içinde olmak üzere ğereğini yapın.

 6. Benim şahsi görüşüm sınavların turkiyede yapılamadıgıdır. bizler (ögrenciler) hemen hemen 9 aydır calıstık. ne yazıkki 2 gun once 1. teog sınavının iptal olabilecegi haberini izledik. BENCE SINAVLARDAN SORUMLU OLAN BAKANLARIN HİÇ ÇOCUGU OLMAMIŞ. yazık gercekten cok yazık bari iptal ettiginiz soruların puanlarını verin . eger sınav iptal edilirse emin olun bırkez daha basarılarınızı ilan etmiş olacaklar ve tekrardan birsuru ogrencinin hakkını yıyecekler. SINAVDAN SORUMLU OLANLAR tek ricam var seneyede bi teog cıkarıp bizim gibi baskalarının da hakkını yemeyin…..

 7. yeter artık yaa kakkımızı yiyiyosunuz 1. teogu iptal edin kurtulun işte . burda bizimhayatımız söz konusu ama size kakımızı helal etmiyoruz bizi resmen dneme tahtası yaptınız .eokulda notlarımız hesapladığımız altında çıkıyo.bu sorunu hemen halletmenizi istiyoruz..

 8. Meb 1. Teog da yaptığı hatalardan ders çıkardı 2. Sınavı daha adaletli yaptı. AMA 1. Teog da yapılan hatalar yenilen haklar çalınan kitapçıklar en önemlisi benim çocuğum 117 soru üzerinden mazeret sınavına girenler 120 sorudan değerlendirildi eminim ki hepsi fuuuuuul çıkarmıştır . Kendi hatalarının cezasını benim çocuğum günlerce göz yaşı dökererek ödedi. 1. Teog güvensizlik yaratan ortamlarda yapıldı aylarca konusu konuşuldu. Şimdi 1. Teog cezasını neden bu yavrular çeksin ama çeksin diyorsanız öteki dünyada değil zaten bu dünyada Allah size gösterecek bizlerde göreceğiz gerekeni lütfen yapınnnnn bu konuda sayın Aydın ayaydına çok güveniyorum o bizlerin yanında eminim 1. Teog iptal edilmeli ki hak yerini bulsun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.