TEOG Matematik Soruları ve Cevapları 26 Kasım 2014 MEB

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı sona erdi

1 milyon 287 bin 847 öğrencinin katılacağı ortak sınavlar, 970 sınav merkezinde 15 bin 353 okulda, 93 bin 589 salonda düzenleniyor. TEOG sınavı bugün yapıldı. 26 Kasım Merkezi ortak sınav soruları TEOG sınav soruları ve TEOG türkçe soruları, TEOG matematik soruları, TEOG sınav soruları cevap anahtarı 2014 ortak sınav soruları eokul-meb.com’da olacak.

Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları yapılacak. Ortak sınavlar ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullar ile yurt dışında KKTC ve MEB’e bağlı okulların bulunduğu sınav için uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacak.

Her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak olan sınavlarda değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verilecek olan sınavların süresi her ders için 40 dakika olacak.

Matematik Ortak Sınav Soruları (Sorular ve Video ÇÖZÜMÜ

26 Kasım 2014 TEOG soruları indir yükle MEB ile eş zamanlı olarak TEOG merkezi ortak sınav soruları sayfamızda ….26 Kasım TEOG Merkezi ortak sınav soruları cevapları indir yükle MEB sayfası, TEOG Matematik soruları indir, TEOG matematik soruları indir ayrıca 26 Kasım 2014 TEOG sınav kitapçıkları A ve B kitapçıkları her ikisi de bu sayfada olacak.

26 Kasım TEOG Matematik Sınavınız Nasıl Geçti ?

Sevgili öğrenciler 2014 merkezi ortak sınav soruları yani 2014 TEOG soruları açıklandığında bu sayfada olacak, sizler de bu arada sınav soruları hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen paylaşabilirsiniz.

26 Kasım 2014 TEOG Matematik Soruları Hakkında Yorumlarınızı ve Hatırladığınız Soruları Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 yorum

  1. ötelemeli yansıma sorusuna şu cevabı vermşler çıplak gözle görülmez nasıl çıplak gözle görülmez ben gördüm kardeşim hata olduğunu kabul ediyosunuz da siz şimdi 8 yıl çalışın çabalayın ve 1 soruda ince baskı hatasını gördünüz diye gidin yanlış yapın mahkemeye vereceği̇m si̇z de veri̇n i̇ptal olmalii yazıklar olsun meb

  2. teog matematik sorularında H şeklinin alt ve üst kollarının farklı olması , şeklin orta çizgisinin altının ve üstünün simetrik olmaması , şeklin uzun olan kollarının doğru çizgisisinin altında yukarı bakacakken aşağı bakması sebebiyle yansıma olmamıştır sadece öteleme olmuştur . dolayısı ile soruya göre iki doğru şık vardır soru iptal edilmesi gerekmektedir.

  3. TEOG Matematik A kitapçığının 3. Sorusunda H Şeklinin üst kollarının daha kısa alt kollarının ise daha uzun olduğu açıkça görülmektedir. Yani kılavuz çizgilerini H şeklinin üzerinden geçirerek birleştirdiğimizde H şeklinin simetrik olarak iki eşit parçaya bölünmediğini açıkça görmekteyiz. Doğasıyla H şeklinin yansımasının farklı olması gerekmektedir. Bu yansıma değil sadece H şeklinin iki birim yana ötelenerek tekrar doğrunun altına ötelenmesidir. Yani kesinlikle Yansıma değildir, böyle bir yansıma yanlıştır. Yansıma olabilmesi için doğru altında bulunan H şeklinin uzun olan kollarının yukarı kısa olan kollarının da aşağı bakması gerekmektedir.Bu sebeple soru hatalı hazırlanmış olup iptal edilmelidir.

  4. Ötelenme-yansıma sorusunda; aşağıdakilerden hangisinde verilen şekiller, doğruya göre birbirinin ötelemeli yansımasıdır? Deniyor…. Bu şekilde sorulduğunda “a” şıkkı kadar , “c” şıkkı da ötelemeli yansıma dır…. Sorunun sorulmuş şeklin de sıkıntı var….biz çocuklara bu konu ile ilgili yığınla soru çözdürdük, şu kadar birim sağa, şu kadar birim sola yasa aşağı- yukarıya diye belirtilmediğinde bu soru yani teog sorusu nun cevabı “a” kadar “c” dirde…soru tekrar incelenmelidir….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.