TEOG 3 Sınavdan Mı Oluşacak?

Teog 3 sınavdan mı oluşacak hakkında bilgi kısaca

TEOG için yeni bir dönem mi başlıyor? TEOG’un 3 sınavdan oluşacağı iddiaları gündeme oturmuş durumda. Öğrencilerin bundan sonra Din, Dil ve İnkılap Tarihi sınavlarına tabi tutulmayacağına dair iddialar var. Bu da öğrencilerin Türkçe, Matematik ve Fen ve Teknoloji derslerinin testlerini cevaplandıracağı anlamına geliyor. Bu nedenle öğrenciler ve veliler yanlış düşüncelere kapılabiliyor. İddialara göre bakanlık veli ve öğrencilerden aldığı geri bildirimlere göre 6 dersten 3 derse indirdiği sınavı uygulayacak.

Ancak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu iddiaları yalanladı ve böyle bir çalışmanın olmadığını dile getirdi. Bu durumda böyle bir adımın doğru olmayacağını belirten Nabi Avcı bu haberlere itibar edilmemesini istiyor. Medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığının özellikle altını çizdi.

Tüm bu iddialar ve yalanlamalar karşısında öğrencilerin ve velilerin kafası karışık. Yeni TEOG ile yeni bir düzenleme olup olmayacağının kesin bir şekilde belli olmasını bekliyorlar.

 

TEOG 3 Sınavdan Mı Oluşacak Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

  1. teog’un 3 sınavdan yapılacağı haberleri her yerde dillendirilir oldu.İnsanlar bu haberleri kafasında uydurmuyor.meb yetkililerinin bu durumu biran önce netleştirmeleri gerekmekte.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.