Temizliğin Önemi Kompozisyon

Temizlik alışkanlığı bireylerin küçük yaşlarda kazanması gereken önemli bir alışkanlıktır. Atalarımızın söylediği “ağaç yaş iken eğilir” sözü de bunu desteklemektedir.

Alışkanlıklar uzun zaman dilimi içinde meydana gelir. Bu nedenle de küçük çocuklara anne ve babaları tarafından küçük yaşta temizlik alışkanlığı kazandırılmalıdır çünkü küçük çocukların eğitilmesi ve onlara  bir takım alışkanlıkların kazandırılması yetişkinlere göre daha kolaydır. Bu nedenle de en büyük görev anne ve babalara düşmektedir. Onlar çocuklarına ne kadar örnek olurlar ise çocuklar da o kadar çabuk bir takım alışkanlıkları edinebilirler.

Temizlik her şeyin başıdır. Çünkü hastalıkların temelinde mikroplar yatmaktadır ve mikroplar da temizliğin olmadığı yerlerde barınmaktadır. Bu nedenle de temizliğimize önem vererek hastalıkların önüne geçebiliriz. En basit örnek olarak yemekten önce ve sonra ellerimizi yıkamayı ve en fazla iki günde bir banyo yapıp beden temizliğimizi yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Bu nedenle de eğer sağlıklı bir yaşam istiyor isek öncelikle temizliği yaşam tarzı haline getirmeliyiz.

Temizliğin Önemi İle İlgili Yazı Konulu Yazımız Hakkındaki Görüşlerinizi Yorum Kısmından Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.