Telefon Nasıl Bulundu

Telefon nasıl icat edildi, telefon nasıl icat edildi kısaca konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Telefon, Alexander Graham Bell tarafından icad edilmiştir. Graham Bell’in annesi doğuştan işitme engelli olduğundan dolayı Graham Bell hayatı boyunca işitme engellilerin eğitimi için çalışmalar yapmıştır.

2 Haziran 1875 tarihinde bir kaç telgraf mesajının gönderilmesi ile ilgili bir odada cihazlarla uğraşarak deneyler yapıyordu ve aynı zamanda da Graham Bell’in asistanı olan Thomas Watson da başka bir odadan Graham Bell’e telgraf denemeleri yapıyordu.

Watson’ın çelik parçasıyla meydana getirdiği titreşimler sırasında yay kirişine benzeyen bir ses duyulmuştur. Bu sırada Graham Bell, ansızın Watson’ın yanına gelerek; hiç bir şeye dokunmaması gerektiğini ve ne yaptığını görmek istediğini ifade etmiştir. Çubuğun mıknatıs üzerinde titreşmesi ve bu durumun da tel üzerinde değişken bir akımın meydana geldiğini göre Graham Bell, yay kirişin sesini çıkaran sesin de bu akımdan geldiğini anlamıştır ve ertesi gün ilk telefonu yapmıştır.

Telefon Nasıl Bulundu, Telefon Nasıl İcat Edildi Kısaca Bilgi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.