Teknik Bilgi Nedir ve Örnekleri

Günümüzde bir çok bilgi gün ışığına çıkar ve hayatımızın bir çok alanında bu bilgiler kullanılır ve ortaya bir çok ürün ve hizmet çıkarılır ayrıca bu bilgiler kullanıldıkları alanlara göre isimlendirilir. Bu yazımızda size bilgi türlerinden birisi olan teknik bilgi nedir kısaca bahsedeceğiz.

Alet yapmak, yapılan aletleri kullanmak için gerekli olan bilgiye teknik bilgi adı verilir. “Teknik” kelimesi “beceri” anlamına gelen ve Yunanca olan “techne-tekne” sözcüğünden gelmiştir. Teknik bilgi sayesinde gündelik bilgiler yani günlük hayatta kullanılan bilgiler ve bilimsel  bilgiler pratiğe dönüştürülür ve hayata geçirilir.

Günümüzde teknik bilgi genellikle bilimsel bilginin uygulama şekli olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de bilim ve teknik birbirinden kopmayan iki unsurdur diyebiliriz. Çünkü teknik bilgi, yaşantı ve tecrübelere değil bilime yani akla ve düşünceye dayanır.

Bu bilgiler sayesinde insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşamının kolaylaştırması için araç- gereçler yapılmaktadır ancak günümüzde teknik bilginin insanlara zararı da dokunmaktadır. Çünkü teknik bilgilerle silah, bomba yapımları başlamıştır.

Teknik Bilgi Nedir ve Örnekleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.