Taşeron İşçilere Kadro Verilecek mi Yasa Taslağı 2014

Taşeron İşçilere Kadro Verilecek mi Yasa Taslağı 2014 konusundaki yazımızı sizler için hazırladık.

taşeron işçi

Türkiye Kamu-Sen genel merkezi açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilere yönelik bir toplantıyı önümüzdeki çarşamba günü yapacaklarını duyurdu.

Çelik konuşmasında :”Biz 76 milyonun sorumluluğunu üstlenmiş insanlarız. Bu dönem içerisinde kamu ve diğer çalışanların, enflasyona ezilmemesi konusunda ciddi mücadelelerimiz oldu. Bu konuda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. İhtiyaçlar sonsuz, refah düzeyi arttıkça ihtiyaçlar artıyor, dolayısıyla talepler de yoğunluk kazanıyor. Bunu da saygıyla karşıladığımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

16 Nisan Çarşamba günü toplantıda konuyu ele alacaklarını belirten Çelik konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Danışma Kurulunda ele aldığımız çok önemli konu başlıkları var. Bunlarla ilgili uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlığa gönderdik. Ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var onları da önümüzdeki çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız. Bir an önce meclise gönderilmesi konusunda seçimlerden önce görüşümüzü beyan etmiştik. Çarşamba günkü görüşmeden sonra yasanın meclise sevk edilmesi ve oradaki yeni kazanımların da kamu çalışanlarına ve diğer çalışan kesimlere yansıtılması konusunda kararlılığımızı ifade etmek istiyorum.”

Ayrıca Çelik konuşmasında binanın Türkiye Kamu-Sen’e hayırlı olmasını diledi.

2014 taşeron işçi kadro tarihleri konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.