Tam Zamanlı Okulların Öğlen Molası Artık Olmayacak

Tam zamanlı eğitim kurumu yöneticileri öğretmenleri ve öğrencileri için üzücü bir haber geldi. Tam zamanlı eğitim veren okulların öğle arası saatleri hakkında üzücü bir değişikliğe gidildi. Alınan karara göre tam zamanlı eğitim veren okulların öğle molaları kaldırılacak. Bu karar öncelikle Osmaniye’de 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde normal eğitim veren okullardan belirlenen pilot okullarda uygulandı.

İlkokullarda ders saatlerine karar verilmesi için bir pilot uygulama öngörüldü. Bu uygulamaya ilk olarak imza atan Osmaniye Valiliği… 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi için uygun görülen bu karar neticesinde saptanan bazı okullarda öğle molası artık olmayacak. Normal eğitim veren okullarda öğle molasının kaldırılması pek çok ilde geçerli olmaya başlayacak.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı resmi yazıda “2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ders saatinin sabah saat 08.00’da başlaması, teneffüs aralarından birinin 20 dakika olacak biçimde ayarlanması ve eğitimin bu sistem ile ilerlemesi” kararı duyurulmuştur. Bu kararın nedeninin Osmaniye merkez ilçesinde normal eğitim yapan ilkokullarda öğle molaları ile ilgili gelişen sıkıntılarla ilgili olduğu söylenildi. Öğrencilerin evlerinde yemeklerini yemesi için verilen uzun molalar büyük sorunlara neden oluyordu. Sonunda Valilikten müjdeli haber geldi ve bu öğle molalarının kaldırılması için 12 okul öncülük yaptı. İlerleyen dönemlerde pek çok tam zamanlı eğitim veren okulda bu uygulama geçerli olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.