Tablet Dağıtılacak Okullar Listesi 2014

Tablet hangi okullara dağıtılacak, tablet dağıtılacak okullar listesi 2014 hangi okullara tablet ne zaman verilecek işte son durum ve tablet dağıtılacak liseler

Tabletler Dağıtıma Hazır 17 Şubat Pazartesi Günü Tabletler Dağıtılıyor

Pilot uygulamaları tamamlanan proje sonucunda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün (17 Şubat 2014) Ankara’da 81 ilde 3 bin 500 okulda 675 bin öğrenci ve öğretmene tablet bilgisayar dağıtılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, dağıtılan tabletlerin 575 bin tanesinin 9. sınıf öğrencilerine, 100 bin tanesinin de öğretmenlere verileceğini söyledi, toplamda ise 675 bin tablet dağıtımı yapılacağını açıkladı.

Fatih projesi kapsamında hedef, 11 milyon öğrenciye ulaşmak. Bu kapsamda Bakanlık, 81 ilde 10 milyon 600 bin adet tablet bilgisayar dağıtacak.

22 Kasım 2010 tarihinde başlatılan FATİH projesi kapsamında belirlenen okullara bugüne kadar 62 bin 800 tablet bilgisayar dağıtıldı. Yine proje kapsamında meslek liseleri dışındaki tüm liselere yaklaşık 85.000 adet akıllı tahta konuldu.

Dağıtılan tabletlerde sorun olması durumunda garanti kapsamında tamiri mümkün olacak. Ayrıca mağduriyet yaşanmaması için okullara yaklaşık 3.000 yedek tablet dağıtıldı. Güncel verilere ulaşabilmek için tablet içerikleri eş zamanlı olarak güncellenebilecek.

 Eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini yaratmak acıyla planlanan proje kapsamında 570 bin dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet altyapısı oluşturulacak. Öğretmenlere de bu proje kapsamında birer adet tablet bilgisayar dağıtılacak ve yetkinliklerinin arttırılması amacıyla hizmet içi eğitim verilecek.

Tablet Dağıtılacak Okullar Listesi (17 Şubat 2014)

Tablet Dağıtılacak Okullar Listesi Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

25 yorum

  1. Oyumuz recep tayip erdoğana ama bir faydasını gormedik taplet dagıtılsında faydasını gorelim artık yaaa 3 sene beklemekten yorulduk artık tabletın yuzunu gorşek allah aşkına

  2. Arkadaşlara hak veriyorum heveslendirmeyin verecekseniz tableti dağıtın olsun bitsin o kadar fatura,vergi vb. evraklar ödüyoruz vatana hizmet ediyoruz bize de okumamıza yardımcı tablet çok mu?
    Memleket mi lazım 81 İLE DAĞITIN!!

  3. bizede :( adana da kılıçarslan ortaokulunada gelsin ya neden bize gelmiyo anca doğuya ve iç anadoluya karadenize falan dağıtıyosunuz 5 b sınıfınada dağıtsanız noğolacak ölüyomusunuz bekle bekle nereye kadar ya 3 yıldır bekliyoz hani :

  4. YA OHO TAYYİP GÖNDERECEN DİYON MERSİNDEYİM DAHA KUTUSUNU GÖRMEDİK GELMEDİ HANİ HEVESLENDİRMEYİN ONCA VERGİ VERYOZ ALIN ALLAHAHAH BİSSÜRÜ VERGİSİ FELAN VAR

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.