Sosyal Medyanın Zararları

Sosyal medyanın zararları nelerdir, sosyal medyanın zararları madde halinde konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Genel olarak bakıldığında aslında sosyal medya zararsız bir olgudur. Sosyal medyayı zararlı hale getiren durumlar ise insanlar ve insanların bilinçsiz olarak sosyal medyayı yanlış kullanmalarıdır.

İnsanlar aracılığı ile oluşan sosyal medyanın zararları;

– Sosyal medyada yazılan çizilen hiç bir şey kaybolmuyor. bu nedenle de insanların bilinçsiz olarak sosyal medyada paylaştıkları her şey sonradan insanların canlarını sıkabilecek şekle gelebiliyor.

– Günümüzde artık işverenler, işe alacakları elemanları öncelikle sosyal medyadan araştırıyorlar bu durumda kişiler hakkında açık ve net bilgiler veriyor. Sosyal medyada olumsuz paylaşımlar yapan kişiler ise bu durumdan nasibini de olumsuz olarak alıyorlar.

– Sosyal medya sayesinde insanlar kilometrelerce uzaktaki insanlarla iletişime geçmeye başladı ve böylece tanımadıkları insanlara güvenmek de artık çok kolay bir hale geldi bu da insanların çok fazla üzülmesine ve insanların bir çok konuda hayal kırıklığına uğramasına sebebiyet verdi.

Sosyal Medyanın Zararları, Sosyal Medyanın Zararları Madde Halinde Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.