Sosyal Medyanın Aile İlişkilerine Etkisi

Günümüzde bilim ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medyanın da günümüze ve aileler üzerine etkisi oldukça artmıştır. Sosyal medya her ne kadar günümüzde iletişim açısından önemli ve faydalı bir unsur olsa da sosyal meydanın aile ilişkilerine etkisi yadsınamaz derecededir.

Günümüzde aile ilişkilerinde sosyal medyanın olumlu yönlerinden ziyade ise olumsuz yönleri daha çok görülmektedir. Çünkü sosyal medya etkisinde bulunan aile bireyleri birbirlerini ihmal ederler ve böylece birbirleri ile kurdukları iletişim son derece olumsuz hatta kopuk olur. Örneğin; bir annenin “Göz ucuyla bakıp çıkayım” deyip internete kendilerini kaptırmaları sonucunda çocuklarını ihmal ederler ve çocuklar bu konudan son derece şikayetçi olurlar. Çünkü sosyal medyaya kendisini kaptıran anneler çocuklarını ihmal ederler.

Aynı şekilde akşamları aile fertlerinin birbirleri ile muhabbet etmeleri daha doğru olacak iken aile fertlerinin bazıları televizyona, bazıları internete kendisini kaptırır ve bu durumda aile bireyleri arasında ciddi kopukluklar başlar öyle ki aile fertleri birbirleri ile muhabbet etmeyi ve zaman geçirmeyi unutacak dereceye gelirler.

Sosyal Medyanın Aile Üzerinde Etkileri Hakkında Sizler de Düşüncelerinizi Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.