Sorumluluk Nedir

Sorumluluk ne demek, sorumluluklarımız, sorumluluk nedir kısaca, sorumluluk nedir tanımı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar doğarlar, yaşarlar, büyürler ve ölürler. İnsanlar isteseler de istemeseler de kültürel değerleri olan bir ailenin ve toplumun içine doğarlar ve o toplumun kültürü ile yoğrularak büyürler.

İnsanlar yaşadıkları aileye ve topluma kendilerini ait hissederler ve o ailenin ve toplumun istediği şekilde hareket etmeye ve yaşamaya özen gösterirler. Aslında “sorumluluk” kavramı da böylece ortaya çıkan bir kavramdır.

Sorumluluk, bir kişinin kendisine, ailesine ve içinde bulunduğu topluma karşı yerine getirmesi gereken yükümlülüklerdir.

Sorumluluk kelimesinin ikinci bir sözlük anlamı ise; bir kişinin herhangi bir olayın ya da durumun sonuçlarını üstlenmesidir.

Ancak sorumluluk deyince aklımıza ilk olarak ilk anlamı gelmektedir. Örneğin toplumdaki öğrencinin, annenin, babanın, abinin, ablanın yani herkesin bir çok sorumluluğu vardır. Mesela; bir öğrencinin sorumluluğu ödevlerini yapması ve derslerine çalışmasıdır.

Kısacası; toplumda yaşayan herkesin sahip olduğu statülere göre farklı farklı sorumlulukları bulunmaktadır.

Sorumluluk Nedir Sözlük Anlamı, Sorumluluk Nedir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.