Sonbahar Ayları Nelerdir?

Aşağıda sonbahar ayları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Mevsimler, dünyanın hareketleri nedeniyle meydana gelir. Dünyanın güneş etrafındaki yıllık hareketinin sonucunda mevsimler oluşmaktadır. Mevsimler ara mevsimler ve ana mevsimler olarak yaşanmaktadır. Güney ve kuzey yarım kürelerde mevsim geçişleri zıt olarak gerçekleşmektedir.

Ara mevsimler bahar mevsimleri olarak yaşanır. Yaza doğru gerçekleşen mevsim geçişi ilkbahar ile başlamaktadır. Kışa doğru yaşanan mevsim geçişi de sonbahar olarak yaşanmaktadır. Mevsimler bir yıl içinde dört mevsim olarak üçer aydan meydana gelmektedir. Sonbahar aylarında doğa bir dönüşüm içine girer. Ağaçlar yaprak döker ve soğuklar bastırır. Etraf sapsarı olur ve doğa yeniden doğmak için adeta ölür. Dirilmek için ölen canlılar vardır.

Sonbahar mevsiminin ayları şu şekildedir:

*Eylül

*Ekim

*Kasım

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Sonbahar Ayları Nelerdir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. süpersiniz, ödevim Sonbahar Ayları Nelerdir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.