Sivil Savunma İle İlgili Kompozisyon

Sivil Savunma Kompozisyon, Sivil Savunma İle İlgili Kompozisyon Uzun Kısa Örnekleri

Toplum olmanın en önemli bilinci olan birlik ve beraberliğin, doğal afetler, savaşlar zamanında da sürdürülmesi için sivil savunma hareketi şarttır.

Kötü günde yapılan , bilinçli müdahalelerin tamamına sivil savunma denmektedir. Bir çok alanda sivil savunma yer almaktadır. Sivil savunmanın esas amacı , doğal afetler, savaşlar zamanında insanların yaşadığı can ve mal kaybını minimumda tutmaktır.

Özellikle deprem zamanında, yaraların sarılabilmesi sivil savunma kuruluşları tarafından  sağlanmaktadır.

Her toplum doğal afetler yaşar ve buna karşı önlemleri almakla yükümlüdür. M. Kemal’de bu konunun önemini : “Felaket Başa Gelmeden Evvel Önleyici ve Koruyucu Tedbirler Düşünmek Lazım. Felaket Geldikten Sonra Dövünmenin Yararı Yoktur.” sözleri ile anlatmıştır.

Karşımıza gelebilecek felaketlere bakıldığında, halk bu konu hakkında bilinçlendirilmelidir. Mesela deprem örneğini alalım: depremin öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiğini bilirsek yaşadığımız kayıpların bir çoğu ortadan kalkacaktır. Deprem bölgeleri oluşturarak, deprem yönetmeliğine uygun binalar yaparak halkın yaşadığı can ve mal kayıplarını azaltabiliriz.

Sonradan karşılaşabileceğimiz kötü sonuçlar ve büyük kayıpları aza indirebilmek adına, her sene 28 şubat tarihinde sivil savunma günü kutlanarak, halk bilgilendirilir. Sivil savunma hakkında gerekli önlemlerin alınması sağlanır.

Sivil Savunma Günü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.