Sınır Komşularımız Hangileridir?

Aşağıda sınır komşularımız hangileridir kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye, dünyanın kuzey yarım küresinde yer almaktadır. Türkiye, Avrupa ve Asya kıtaları arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin Asya kıtasında bulunan toprakları Anadolu topraklarıdır. Türkiye’nin Avrupa kıtasında bulunan toprakları Trakya toprakları olarak bilinmektedir.

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkedir. Türkiye’nin kara sınırları da bulunmaktadır. Kara sınırları ve kara suları bulunan Türkiye, birçok ülkeyle kara sınırına sahiptir. Batıda, doğuda ve güneyde kara sınırları bulunmaktadır. Kuzeyde ise Karadeniz suları ve Rusya toprakları bulunmaktadır. Türkiye’de bu kara sınırları üzerinde birçok sınır kapısı bulunmaktadır. Bu sınır kapıları aynı zamanda gümrük kapılarıdır.

Türkiye’nin sınır komşuları şu şekildedir:

*Yunanistan

*Bulgaristan

*Gürcistan

*Nahçıvan

*Ermenistan

*İran

*Irak

*Suriye

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Sınır Komşularımız Hangileridir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Ardahan birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  2. elinize sağlık, Sınır Komşularımız Hangileridir? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.