Sigortalı Çalışıyorum Burs Kredi Başvurusunda Sorun Olur mu

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Burs ve Kredi başvurularında ve sonuçları aşamasında merak edilen sorulara yanıt veriyoruz. Bu sayfamızda Sigortalı Çalışıyorum Burs Kredi Başvurusunda Sıkıntı Olur mu konusuna yanıt vereceğiz. SSK’lı olarak çalışırken burs ya da öğrenim kredisi başvurusu yapmanız ile ilgili soru.

soru-cevap[1]

Soru: ÇOK ÖNEMLİ Ben kredi ve yurda başvurdum. Fakat ağustosun 1 inden Eylülün sonuna kadar sigortalı çalışacağım.Bir sorun olur mu ?

Cevap: Başvuru süresi bitip değerlendirmeler yapılmaya başlandığı zaman SSK kaydınıza rastlanmaması gerekmektedir. Burs ve Kredi Son Başvuru tarihi 29 Eylül 2013’tür.

KYK Burs ve Öğrenim Kredi İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. İyi günler.Ben 19 yaşındayım.Babam ve annem çalışmıyor.Yani normalde sigortam yok.Ancak bugün aile hekimine gidip tedavi olduğumda yeşilkart üzerinden sigortalı gözüktüm.Ben sigorta için herhangi bir başvuru falan yapmadım.Bu sene üniversite kazandım.Burs başvurusu yaptım buna bir etki edermi acaba?
    Olumlu yada olumsuz bir geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.Şimdiden çok tşkler.İyi günler dilerim.

  2. 2011 de Ingilizce Ogretmenligi için üniversiteme kayit yaptirdim. Hazirlik sinifini geçtim. Ancak ders secimi yapmadan dil eğitimi için yurt disina ciktim. 1.5 donem sonra 2012-2013 2. döneminde okula basladim. simdi KYK bursuna başvurdum. Devam etmediğim 1.5 yil burs almama engel olur mu, ne yapmaliyim?

  3. 1 martta sigortam başlatı temmuz ayı primide bugun yattı ağustostan itibaren isten ayrılıcam başvuru yaptğımda burs veya kredı çıkma olasılığı varmı yoksa red cevabımı alıcam

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.