Sigaranın Zararları İle İlgili Kompozisyon

Sigaranın zararları ile ilgili kompozisyonlar örnekleri uzun kısa, sigaranın zararları ile ilgili kompozisyon

Sigaranın Zararları Kompozisyon

Vücudunuza, çevrenize, yakınlarınıza bile bile zarar vererek yaptığınız davranışlar bağımlılığın sonucudur. En sık karşılaştığımız bağımlılık ise sigara bağımlılığıdır.

Gecenin köründe yollarda sigara satan yer arayan insanlar, düştükleri durumun vahametini fark etseler dahi , duman ve kül yığını olan zehir çubuğunu içmeden duramazlar. Bu sigara içmeyen kişilerce ne kadar garip karşılansa da, bağımlı kişi zehrini almadan o gece huzursuz olur ve para karşılığında kendisine sahte bir mutluluk satın alır.

Sigaranın zararları, okullarda , televizyonda, hatta sigara paketlerinde bile yazmaktadır. Sigaranın nelere mal olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Sigara: kanser, kalp krizi, cilt rahatsızlıkları yapmaktadır. Bu zararları en çok hissedenler tabi ki sigara içenlerdir. Çünkü içtikleri her nefesin vücutlarına verdiği etkiyi hisetmektedirler. Günlük hayatları daha zor hale gelmiştir, merdiven çıkmak başlı başına bir olay olur. Eskiden zevk aldığı şeyleri sigarasız yapmak onları mutsuz etmektedir. Sigara bir zevk aracından çıkıp köle olduğu bir zehire dönüşmüştür.

Bu zararlı dostunu bırakmak için gerekli güce sahip her insan bağımlılığından kurtulabilir. Sigarayı bırakmak sanıldığı kadar kolay değildir, bu yüzden sigaraya başlamamak en doğru davranıştır. Yıllarca içmeyip en küçük olayda geri sigaraya sarılan milyonlarca bağımlı vardır. Sigara siz ondan kurtulduğunuzu düşünseniz bile zayıf anınızda tekrar hayatınıza girer.

Kapalı alanlarda sigara içme yasağının gelmesiyle beraber, sigara içmek gittikçe zor olmuştur, buz gibi havalarda dışarı çıkmak gerekmektedir. Toplumsal anlamda böyle yasaklar sigara içmeyi azaltmaktadır. Pasif içicilik kavramını oldukça azaltmaktadır. Bu sayede evlatlarımızı ve kendimizi sigaradan koruyabiliyoruz.

Sigaranın Zararları Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.