Sigara Fiyatları 2014 Tekel ve Philip Morris

Yılbaşından geçerli olmak üzere sigara fiyatları belli oldu. 2014 Sigara fiyatları esnafı ve tüketiciyi yakından ilgilendiriyor. Philip Morris Sigara Fiyatları 2014 ve Tekel Sigara fiyatları 2014 listesi bu sayfada.

En Ucuz Sigara Fiyatı 6 Lira Oldu

Yapılacak zamlarla birlikte en düşük sigara 6 lira olacak.

Buna göre ucuz sigaralara % 20 zam yapılmış olacak. Pahalı sigaraya ise zam oranı % 5. Sigara fiyatları henüz vitrinlere yansımadı çünkü Tekel ve Philip Morris sigara fiyatları hakkında bir liste henüz yayınlamadı.

Pazardan pay kapma adına yaptıkları indirimlerde adeta birbiriyle yarışan Kasım ayında ise daha kızışan sigara şirketlerinin bu indirim oyununa Maliye Bakanlığı bugün Resmi Gazetede yaptığı açıklama ile son verdi. Sigara şirketlerinin 50 kuruş ile 2 lira arasında değişen indirimleri ile en düşük sigara 5 lira idi.

sigara fiyatları

2014 Sigara Fiyatları Listesi Güncel Hali Yayınlandığında Bu Sayfada Bütün Sigara Markalarının Fiyatı Yer Alacak.

Şirketlerin bu oyunu vergi gelirlerini de düşürünce gözler Maliye Bakanlığına çevrilmişti.Maliye Bakanlığı ise bugün Resmi gazetede yaptığı açıklama ile merakları gidermiş oldu. Yapılan bu açıklama da paket başına alınan 9 kuruşluk maktu vergi fiyatı 4 kuruşluk zamla 13 kuruşa yükseldi.Asgari maktu vergi ise 53 kuruşluk zamla 3.22 liradan 3.75 liraya yükseldi.

Sektör yetkileri, kasım ayında 5 ile 5.5 liraya satılırken bugün yapılan açıklama sonrasında paket fiyatı 6 liranın altında olan sigara bulunmayacağına ve Maliye Bakanlığının bu düzenleme ile yapılacak olan indirimleri engellediğine dikkat çekti.
Yetkililer, paket başına yapılan 4 kuruşluk zammın 10 katı ile döneceğini buna bayi payının eklenmesiyle yüksek grup sigaralarda zammın 50 kuruş olacağı şirketlerin bu zam oranını üstlenmemeleri durumunda ise 10 lira lan sigara paketinin 10.5 liraya yükseleceğini açıkladılar.

2014 Sigara Fiyatları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.