Sevgililer Günü Neden 14 Şubat’ta Kutlanır

Sevgililer günü neden kutlanır, sevgililer günü neden 14 şubat’ta kutlanır

Sevgililer günü niçin kutlanmaktadır?

Sevgililer günü niçin kutlanır, günümüzdeki sevgililer günü birlik midir yoksa kutlamalar bu tek güne mi sıkıştırılır. Bu durum bir çok insan için merak konusudur. Aslında sevginin günü olmaz, birbirini seven iki insan arasında sevgililer gününe gerek yoktur, sevgi her gün yaşanır ancak yine de sorumuzu yanıtlayalım. Sevgililer günü niçin kutlanmaktadır? bu günün anlamı ve amacı nedir?

sevgililer günü

14 şubat günü çift olan insanlar için her yıl özel bir günü, sevgililer gününü ifade eder.

Peki bu özel gün nereden gelir niçin kutlanır? Sevgililer günü kutlamasının başladığı tarih eski Roma Devleti dönemine denk gelir. Eski Roma zamanında 14 şubat tarihini tüm ülkenin insanları anlamlı bir tarihti. Her sene 14 şubatta sevgililer günü kutlanmaktadır.

Bu özel günün başlangıcı eski Roma İmparatorluğu dönemine dek uzanmaktadır. Eski Roma zamanında 14 şubat tarihinde ülkenin bütün insanları tarafından kutlamalar yapılırdı. Bu gün insanlar için önemli sayılırdı. Son yıllarda da hala çiftlerin birbirlerine armağanlar verdiği, baş başa kutladığı önemli bir gün olarak kutlanıyor. Hatta yapılan istatistiklere göre bu özel günde dünya çapında 1 milyardan fazla insan birilerine kart yolluyor. Buna ek olarak armağan alan insanlar sayesinde de sektörde satış miktarları yükseliyor.

1 yorum

  1. Neden kutlandigini yazinda gercek ogrenilsin valentino denen kavatin neden devlet tarafindan olduruldugunu aslinda bu gunun o pezevenfin oldurulusunun kutlamasi oldugunu ve kaputalistlerin bunu çok guzel servis ettiğini yazsaniz ya

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.