Sert Tepki

CHP Genel Sekreteri, “Partisini, arkadaşlarını yarı yolda bırakan ve AKP’de koltuk için tükürdüğünü yalayan Kurtulmuş, CHP’ye sataşarak AKP ve Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak geçmişte söylediklerinin ağır yükünden kurtulmaya çalışıyor” dedi.

Tamaylıgil yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un “CHP bu zihniyetle devam ederse önümüzdeki 30 yılda hiçbir zaman iktidar olmayacaktır” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Kurtulmuşun CHP ile ilgili sözlerinin, CHP iktidarına ömür biçmesinin ciddiye alınacak bir söylem olmadığını belirten Tamaylıgil, “Düne kadar AKP’nin ekonomi politikalarını ve Genel Başkanı Erdoğan’ı yerden yere vuran, ‘AKP’de alın teri karşılığı yok, üretim yok ama fakir sofralarından oy toplayan bu partide, şimdi halka tepeden bakmak var’ diyen, bununla da hızını alamayıp çok partili gibi görünen Meclis’te aslında tek parti anlayışının egemen olduğunu belirterek Başbakan Erdoğan’ın bam teline basan ‘has’ politikacı, AKP Genel Başkan Yardımcısı olunca bu sözlerini unuttu, şuurunu kaybetmiş gibi konuşmaya başladı” dedi.

Siyaset sahnesinde şuurunu kaybedenlerin, akıl ve izan kaybına da uğradıklarını ifade ede Tamaylıgil, şöyle devam etti:

“İşte bu ‘has’ politikacı da akıl ve izan kaybının yanı sıra, şuur kaybını da gözlerden gizlemek için tüm döneklerin başvurduğu yola başvurdu. Partisini, arkadaşlarını yarı yolda bırakan ve AKP’de koltuk için tükürdüğünü yalayan Kurtulmuş, CHP’ye sataşarak AKP ve Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak geçmişte söylediklerinin ağır yükünden kurtulmaya çalışıyor. Kurtulmuş’un CHP’ye sataşması olsa olsa gittiği yere kendisini daha çok yakıştırma veya başka bir koltuğa geçme manevrası olabilir. Ha bu manevra tutmazsa ne olur? Ne olacak, ya başka bir partiye yelken açılır, ya da günün birinde yazdıkları dosyalanıp önüne konulur ve hesap sorulur.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.