Seminer Sonrasında Öğretmenlere Ek Ders Ödenecek mi

Seminer Sonrasında Öğretmenlere Ek Ders Ödenecek mi
  • 11.09.2015

Öğretmenler bugün yaptıkları seminerin ardından eylül dönemi seminer çalışmalarını sonlandırmış bulunuyor. Dün, Bakan Nabi Avcı tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmenler bu tarihten okulların açılmasına kadar geçecek olan süre içerisinde idari izinli sayılacak. Bu durumda okulların açılışına kadar idari izinli sayılan öğretmenler, idari izinli sayıldıkları bu günler için ek derslerini alabilecek mi?

Öğretmenler bu süre içerisinde herhangi bir çalışma ya da eğitim öğretim faaliyeti gerçekleştirmeyeceğinden bu süre içerisinde öğretmenlere ek ders ödenmesi söz konusu değildir. Öğretmenliğin ek derslerine ilişkin idari izinli sayılmaları halinde hangi durumlarda ek ders alabilecekleri yönetmelik ile belirlenmiştir.

İşte o madde;

“Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller

Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ