Şehit Çocuklarına Tablet ve Bilgisayar Verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan “Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi” projesi kapsamında şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar verilmesine karar verildi.

Yapılan açıklamaya göre kampanyadan 2 bin şehit çocuğunun faydalanması öngörülüyor. Bu kapsamda toplamda iki bin şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verilecek.

Verilecek olan bilgisayara ve tabletlerin ilk dağıtımı yarın Ankara’da gerçekleştirilecek. Bakanlık hem Kurban Bayramının yaklaşması hem de yeni eğitim öğretim döneminin başlamasını vesile ederek şehit çocuklarına tablet ve bilgisayarlarını teslim edecek. Yarın yapılacak olan tören ile birlikte yüz şehit çocuğunun hediyelerini alması söz konusu olacakken, törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da katılacak. Ayrıca son zamanlarda meydana gelen terör olaylarında hayatını kaybeden güvenlik görevlerinin çocukları da törende yer alacak.

Yapılan düzenlemeye göre şehit çocuklarından 16 yaşın altındakilere tablet, 16 yaşın üzerindekilere ise dizüstü bilgisayar armağan edilecek.

Buna rağmen verilecek olan hiçbir hediyenin o çocukların kayıplarını karşılayamayacağını dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, şehit çocuklarının bizlere şehitlerin bir emaneti olduğunu da sözlerine ekledi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.