SBS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Bir milyondan fazla öğrencinin katılım gösterdiği SBS sona erdi. Şimdi öğrenciler heyecanla SBS sonuçlarını bekleyecekler. 2013 SBS sorularının önceki yıllara göre zor olması ve öğrencilerin beklediklerinden daha düşün net yapmış olmaları, onları SBS sonuçlarının açıklanma noktasında biraz daha heyecana sevkediyor. Peki 2013 SBS sonuçları ne zaman açıklanacak :

calisma

SBS sonuçları ne zaman açıklanacak 2013, MEB 2013 SBS sonuçları 12 Temmuzda açıklanacak.

Sevgili öğrenciler SBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sınav takvimine göre 12 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Ancak MEB önceki yıllarda yaptığı gibi sürpriz yaparak sonuçları daha erken açıklayabilir. Bu konuda gelişmeleri bu sayfadan sizlere duyuracağız.

Soruların zor olmasından dolayı SBS sınavı kötü geçen arkadaşlar, çok da karalar bağlamanın gereği yok. Sonuçta Türkiye’deki okulların bütün kontenjanları yine doldurulacak, yani bu okullara yurt dışından öğrenci getirilip yerleştirilmeyecek. Ağzını açan herkes sınavım kötü geçti diyor. Peki bu durumda kim yerleşecek bu okullara. Elbette kontenjanlar boş kalmayacak. O halde okulların puanlarında kısmen düşüşler yaşanacak. Öte yandan bu yıl SBS sorularının zor olmasından dolayı geçen yıla göre daha az netle daha yüksek puanlar gelecek. Bundan emin olabilirsiniz. Üzülmenize gerek yok, SBS’yi unutup gelecek yaz tatiline odaklanın deriz.

2013 SBS Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

46 yorum

 1. sbs sistemi ve soruları çok gıcıktı .. . okul puanlarının bizi bu kadar etkilemesi kötü çünkü sbs de benden düşük alan birisinin okul notları 99 98 100 … gibi yüksek puanlar bizim okul çok disiplinli öğretmenleri zor soruyo keşke bütün öğrencilere aynı yazılı soruları sorulsaydı eşitlik sağlanırdı ……… benim 3 yanlışım 3 de boşum var sbs de inşallah fen lisesi gelir

 2. Arkadaslar benım puanım genele göre ıyı sınavdan 670 alıyorum okul puanlarımda 99,100,100
  Yanı hesaplamaya göre 500 uzerınden 484,5 puan aliyorum hedefim ıstanbul erkek lisesi gecen sene en düşük 491 ıle almış sizce bu senekı puan dusmelerıne göre ben oraya girebilirmiyim?

  • geçen sene istanbul erkek en düşük 496 puanla öğrenci aldı bu senede en fazla 490 a düşer eğr okul puanların 100 değilse ve 2 yanlıştan fazla yaptıysan istanbul erkek galatasaray robert koleji(okul puanı hariç) giremezsin kabataş erkek kadıköy andolu ve hüseyin avni sözen liselerine girme ihtimalin var ama

 3. Bildiğimiz üzere bir insanın istediği şey çevre etkileri kadardır.Yani istediğiniz şey gerçekleşmiyorsa nedeni çevrenizde(ülkemizde)bozuk insanların olmasıdır.Bozuk insan örnek:Çok kıskanç,kendini bilmez…falan filan?

 4. Evet sınav geçen senelere göre daha zordu. Ama başarısızlığımızı sınav sistemine bağlamamak gerek. Şu anki sınav sistemi tecrübe açısından bize sıkıntısı yaratsada tek sınavdı ve oks gibi 6,7 çıkmadı. Bu seneki netler düşük olacak ama istediği lisenin taban puanından 3,4 puan düşük alanlar bence heveslenmesinler çünki liseler en kötüsünden taban puanıyla alırlar. Ben 600 alıyorum, bu okul puanıyla beraber 425 civarı ediyor, bende notumdan memnun değilim ama artık iş işten geçti kendi puanıza göre güzel bir lise arayın.

 5. bncee sorular çokk kolaydı.. takılabileceğimiz 3-4 soru anca vardıı.. toplam 5 yanlışım varr..inşallah fen’e gidicemm.. arkadaşlar sizde sıkmayın canınızı ..herşeyin sonu değil sonuçta.. önemli olan sıralama.. net diil..

 6. Bu sınavda Matematik beni mahvetti. Denemelerimde hep başarılı iken hatta 470 leri görmüşken şimdi 360 lardayım. Sınav stresi ve matematik herşeyi bitirdi. İnşallah yinede istediğim bir liseye gidebilirim

 7. 8 sene hatta 8 yıl ömrümüzü verdik adam gibi bir okul kazanalım diye.. o kadar çalıştık çabaladık ama yok kardeşim yok…bize gelince sorular üniversite makamından hazırlanmış resmen yha…

 8. bu sene zordu kim ne derse desin çünkü ben 5 yıl içindeki bütün denemeleri çözdüm inceledim ipuçlarına baktım geçmiştekilerin çalışma düzeyine baktım fark yoktu ama bu sene sbsde fark:hep aynı soru tiplemesi.ben 650 alıcam ama ben sadece kendimi düşünerek hava atmam sizinde duygularınız var.

 9. Yazık çok yazık. Bu çocukları ve emekleri hiçe sayan sistemi Yaz tatilini zehir edenlere söyleyecek laf bulamıyorum. Kim ne kadar emek verdi harcanan paralar zamanlar üzüntüler hepsi boşa gitti. Keşke hiç bu kadar hayatı sbs yapmasaydık ve çocuklarımız mutlu olsalardı.

 10. Yazık çok yazık. Bu çocukları ve emekleri hiçe sayan sistemi lanetliyorum. Yaz tatilini zehir edenlere söyleyecek laf bulamıyorum. Kim ne kadar emek verdi harcanan paralar zamanlar üzüntüler hepsi boşa gitti. Keşke hiç bu kadar hayatı sbs yapmasaydık ve çocuklarımız mutlu olsalardı.

 11. arkadaslarr hepınızı anlıyorum bende bu sınava gırdım farkındayım çok zoordu ve tek sınavdı yanı burdan tüm sbs gıren arkadaslarımaa iyi dileklerımı sunuyorum inş herkez istedıgı lıseyı kazanır

 12. bu ve benzeri yerlerde yorum yapan veli ve çocuklarımızı görünce gelecek hakkında umutsuzluğa kapılıyorum.arkadaşlar,sınavın zor veya kolay olmasının hiç ama hiç önemi yoktur.belirli sayıda kontenjan olduğuna ve bu kontenjanlar da en üstteki puanlardan başlıyarak öğrenci alacağına göre sizin puanla ne işiniz var.önemli olan yüzdelik diliminizdir.siz işinize bakın.derdiniz ne?si hakkınız olmayan okullara mı girme peşindesiniz.siz yeteri sayıda insanı geçmedikten sonra o hedeflediğiniz okullara giremiyeceğinizi neden anlamıyorsunuz.kolay bir sınav olsa ve herkes yüksek puan alsa ne değişecek.bu sefer de 490 puanlarla bile istediğiniz okullara giremiyeceksiniz.anlasanıza artık..

 13. arkadaşlar böyle sbs mi olur sınav sistemini değiştirmek için bizi oyuncak gibi kullanıyorlar yaptıkları adaletsizlik düşünün benim 430 dan aşağı düşmezken şimdi 330 alıyorum nasıl bi sistem bu ya !!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.