SBS Okul Lise Kazanamayanlar Ne Yapacak 2013

Nihayet 2013 SBS yerleştirme sonuçları MEB tarafından açıklandı. Bu gece yarısı açıklanan SBS yerleştirme sonuçları 2013 verilerine göre kimi öğrencileri asil olarak kazanırken kimi öğrenciler de yedek sıradan yerleştiler. Ve yine bir kısım öğrenciler ise herhangi bir liseyi kazanamdılar. Peki 2013 SBS tercih sonuçlarına göre herhangi okul kazanamayanlar hangi okula gidecek ne yapacaklar ?

2013 SBS yerleştirme kontenjanları ciddi bir şekilde geçtiğimiz günlerde arttırılmıştı. Bu duruma istinaden SBS tercihi yapan birçok öğrenci asil ya da yedek olarak okul kazandılar. SBS yerleştirme sonuçlarına göre yedek sırası çok gerilerde olanlar ya da hiçbir okula yerleşemeyenler yani kazanamayanlar ne yapacak hangi okula gidecekler.

Herhangi bir okulu kazanamayan öğrenciler puansız öğrenci alan meslek liseleri ile imamhatip liselerine puansız bir şekilde kayıt yaptırabilirler. Bunun haricinde düz liseye gitme şansı yok. Çünkü bu yıl itibariyle bütün düz liseler kalktı ve Anadolu lisesine dönüştü.

SBS’yi Kazanamayanlar Bu Konuyla İlgili Sorularınız ve Yorumlarınızı Bekliyoruz.

59 yorum

  1. ya ben hiç bir lise kazanamadım kaymakamlığa gittik ve milli eğitim baknlığına dilekçe yazdık orda çalışanlar bizlere dedilerki meb sitesine girip duyurulardan bakacaksınız mutlaka çıkar dediler bennde hergün hergün baktım hiç bişi çıkmadı bunun için ne yapabilirim lütfen .yardım istiyorum saygılar

  2. Benim bı sorum olacak yaw arkads ben hıc bıryerı kazanamadım bır okula gıdık lıse oran baştan tercıh yaptık ama sbs uzerıne deyıl tercıgı yaptıktan sonra nasıl ogerenecem ınternet uzerımı okulamı gıdecem lutfen yardım!!!

  3. Arkadaşlar mülakat hakkı kazanmıştım 3. sırada ama mülakat tarihini bilmiyordum gidemedim 2. tercih yapmam söylendi nerden nasıl yapıcam lütfen yardımcı olur musunuz ?

  4. Ben aslında lise kazandım ticaret ve meslek lisesi radyo televizyon bölümü ama ön kayıt diye bir şey varmış önce onu yapıp sonra mülakaata gircekmişsin ben onu yapmadım geç kaldım yani e bu yüzden okula da gidemedim . Şimdi nolcak ? Herhangi bir ticaret meslek lisesine gidebilir miyim ?

  5. biz tercihlerimizi yaptık yaparken bir hata yapıp istediğim okulu 2 sıraya eklemişiz birinci olan okul asıl olarak kaydınız alındı diyor ama yedek diye bişe yok bizde 2 okulu seçmek istiyoruz bizim ne yapmamız lazım şaşırdık kaldık lütfen yardım edin asıl olan mı yapılacak yoksa bekleyip hepsinden mi olacağız ikinci hakkımız nasıl kullana biliriz

    • 1. okula gidip kayıt yaptırabilirsin olmazsa 2. kul için MEB bürosuna gidebilirsin kayıt olmassa düz-meslek-imam hatip bu üç liseden birine gitmek zorundasın ve yada açık lise tercih edebilirsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.