SBS İptal Edilecek mi Son Durum

SBS İptal Edilecek mi Son Durum hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

24 TV kanalında canlı yayın esnasında Yusuf Tekin açıklama yaptı ve şunları söyledi; ” Yargı kargaşa oluşturacak bir anda kararı verdi. Yalnızca 103 öğrenci için düzenleme olmadı. Hiç bir öğrencinin sınavı iptal olmayacak. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz.”

Tekin açıklamalarına şöyle devam etti; ” Bu duyuru kasıtlı bir şekilde ve abartılarak ekranlarda yayınlandı. Yeni bir durum yok. Geçen temmuz ayı içinde SBS yapılmıştı ve o sınavda İngilizce haricindeki dillerden sınava katılan 118 öğrencinin puanı doğru hesaplanmamıştı. Bu o sabah açıklandı ve akşam saatlerinde sıralamalar düzeltilip tekrar yayınlandı. Bu yanlıştan dolayı bir veli dava açmıştı ve davanı açıldığı yargı birimi yürütmenin iptalini istedi. ”

sbs

Tekin açıklamalarına kritik bir anda ortalığı karıştırmak için yargının böyle bir karar verdiğini söyleyerek devam etti. ” 15 Ocak 2014 tarihinde yürütme durdurulmuştu ve ona itirazımız da reddedildi. Bunun ardından düzeltme yapıp 103 öğrencinin yerleştirmesi tekrar yapıldı. Mahkeme kararına göre tekrar puanlar hesaplandı ve hiç bir öğrenci mağdur olmadı” dedi.

MEB: Sınavın iptali söz konusu değil hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.