SBS Giriş Belgesi 2013

SBS sınav giriş yerleri bugün açıklanıyor. 8 haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak olan SBS (Seviye Belirleme Sınavı) giriş yerleri Milli Eğitim Bakanlığı MEB resmi takvimine göre bugün belli oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 27 Mayıs 2013 günü Seviye Belirleme Sınavı ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav giriş yerlerini bugün oges.meb.gov.tr ve e okul veli bilgilendirme sisteminde açıklayacak. Okul yöneticileri e-okul sisteminden öğrencilerin sınava girecekleri yerleri renkli yazıcı çıktısı olarak alıp onaylayarak öğrencilere teslim edeceklerdir.

sbseokulFotoğraflı SBS sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ve sınava gireceği sınav bölgesi, bina, salon ve sıra bilgileri bulunacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava gireceklerdir.

SBS ve PYBS giriş yerlerini e okul’dan ya da oges.meb.gov.tr’den öğrenen öğrenci ve velisi öncelikle sınava gireceği okulun yerini tam olarak öğrenmeli, mutlaka sınavdan önce okulunu görmeli ve okula nasıl gidileceğini önceden çözümlemelidir.

SBS giriş yerleri ne zaman saat kaçta açıklanacak belli olacak, 2013 SBS Sınav giriş yerleri, SBS giriş yerleri MEB

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Tıklayın

SBS Giriş Yerleri Öğrenmek İçin Tıklayın

SBS’nin yapılacağı 8 Haziran günü SBS adayı olan öğrenci onaylı SBS sınav giriş belgesi, TC kimlik belgesi veya pasaport, iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, leke bırakmayan yumuşak silgi ve kalemtraşını (MEB; ÖSYM gibi sınavlarda kalem kutusu vermemektedir.) mutlaka yanında bulundurmalıdır. Sınav yeri giriş belgesini kaybeden öğrenci, sınavdan önce okuduğu okul idaresinden tekrar sınav yeri giriş belgesi alabilecektir.

2013 SBS Giriş Yerleri ve Belgesi İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

29 yorum

  1. MEB’i biraz önce aradığımda bana ” Çalışmalar hala devam ediyor, sistem çok yoğun. Bugün yayınlanabilir.” dediler. Bakalım ne olacak. Açıklama falan yapsaydılar bari. En azından boş yere internette vakit geçireceğimize sınavımıza çalışırdık!

  2. 27 Mayıs dediler açıklamadılar 2 gündür bekliyoruz ya. Madem bekletiyosunuz açıklama yapın bari dimi? MEB’den ne bekleriz ki zaten. Ne açıklama var ne başka bişey. Kimbilir daha kaç gün bekleyeceğiz.

    • eğitime bakış açıları belli adamların.eğitimi hallaç pamuğuna çevirdiler sadece sbs sisteminde kaç defa değişiklik yaptılar… dünyanın en geri ülkesinde bu kadar eğitimle oynanmaz oynansa da vatandaşlar kıyameti koparır..bizde sorun yok… çünkü demokrasi ve sorgulam a kültürü yerine biat kültürü gelişmiş..sesini çıkarana hemen ceza ….klavuzda bile açıkladılar 27 mayıs diye 10 milyon çocuğun gözünde bile yalancı duruma düştüler..

  3. Arkadaşlar sakin. Açıklanınca meb.gov.tr sitesinden açıklama yapılacaktır. Ayrıca haberleri takip ederseniz haberdar olma şansınız yüksek. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.